Sondaż Gazety.pl. W Polsce jest rasizm, ale BBC przesadza

Ponad 50 proc. uczestników sondażu portalu Gazeta.pl uważa, że w Polsce na stadionach jest rasizm, nietolerancja i ksenofobia. To reakcja na wczorajszy kontrowersyjny materiał telewizji BBC, z którego widz dowiadywał się, że lepiej do Polski nie jechać na Euro - bo na trybunach rządzą chuligani, rasiści i antysemici.

Na pytanie "Co myślisz o programie BBC o Polsce i Ukrainie przygotowanym przed Euro 2012 ?" aż 36 proc. uczestników sondażu - 2044 osoby - odpowiedziało: "Szczera prawda. Problem nietolerancji jest w Polsce obecny zwłaszcza w środowiskach kibolskich". Podobnego zdania - "że nie da się nie zauważyć rasizmu i ksenofobii na polskich stadionach" jest kolejne 25 proc. uczestników naszego sondażu, czyli 1388 osób. Ta część uważa, że BBC "trochę przesadziła".

Przesadę, i to dużą, widzi w reportażu BBC kolejne 27 proc. głosujących - 1516 osób, które sądzą, że raport BBC to "kreowanie taniej sensacji i straszenie widzów". Łącznie zatem także ponad 50 proc. czytelników, którzy zagłosowali w sondażu, uważa, że telewizja BBC nie ustrzegła się w swoim reportażu przesady, a kolejne 12 proc. stwierdziło, że "to skandal i oszczerstwo". Według tych 666 osób autorzy programu "powinni przeprosić Polaków". W sondażu oddano łącznie 5614 głosów.

Ostry program BBC o Polsce i Ukrainie

Wyemitowany wczoraj program wywołał lawinę komentarzy na Twitterze , w większości potępiających Polskę i Ukrainę za rasistowskie gesty, zachowania i przyśpiewki na stadionach. Materiał oburzył wielu polskich polityków , a polskie MSW zabrało się za wyjaśnianie sprawy .

"Feel like at home"? Nauczyciel z British Council: to błąd. Ludzie będą się śmiać >>

DOSTĘP PREMIUM