Jaka pogoda na weekend? Zimno, deszcz i chmury

Większość Polaków nie ma co liczyć na poprawę pogody w ten weekend. Jak zapowiada IMGW, z północnego zachodu napływa chłodna i wilgotna masa pochodzenia polarno-morskiego. W sobotę i niedzielę możemy spodziewać się dużo opadów i silnego wiatru.

Od kilku dni nad Polską gromadzą się chmury i w najbliższy weekend większość kraju nie będzie mogła liczyć na przejaśnienia. Z prognozy serwisu Twoja Pogoda wynika, że w nocy z piątku na sobotę zachmurzenie nad większością kraju pozostanie duże, zwłaszcza na wybrzeżu. Temperatura spadnie do nawet 4 stopni Celsjusza. Będzie temu towarzyszył silny, miejscami porywisty wiatr, który na Pomorzu osiągnie prędkość do 75 km/h.

W sobotę będzie jeszcze chłodniej. Mieszkańcy północnych, centralnych i wschodnich części Polski nie będą też mogli liczyć na rozpogodzenie. Dalej będzie padać, a temperatura nie przekroczy 11-12 stopni Celsjusza. Cieplej będzie za to na południu kraju, gdzie się przejaśni i temperatura wzrośnie o kilka stopni. Termometry w Małopolsce, na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku pokażą ok. 17-18 stopni.

W niedzielę rozpogodzi się także w innych częściach kraju. Ma przestać padać na północy kraju i w Polsce centralnej, w tym w Warszawie. Opady będą z kolei nawiedzać Podkarpacie i Małopolskę, choć będzie tam nieco cieplej - temperatura ma wzrosnąć do maksymalnie 22 stopni. W reszcie kraju będzie się utrzymywać na poziomie 16-18 stopni. Zachmurzenie będzie spore w całej Polsce.

Fotografia-ikona. I jej bohaterka 40 lat później [ZDJĘCIA AP] >>

TOK FM PREMIUM