Smuda: Najważniejsze, by ten pierwszy mecz wyszedł

- Nasz cel to wyjście z grupy. Najważniejsze, żeby ten pierwszy mecz nam wyszedł - podkreślił w programie ?Tomasz Lis na żywo? selekcjoner polskiej reprezentacji Franciszek Smuda. Najgroźniejszym rywalem naszej drużyny według niego jest Rosja.

Franciszek Smuda nie lekceważy rywali z naszej grupy w Euro 2012. Podkreśla, że nasza reprezentacja nie ma tak dużego doświadczenia w dużych turniejach. - Musimy dopiero dobrze wejść w ten turniej, a potem z meczu na mecz coraz lepiej - przewiduje. - Nasz cel to wyjście z grupy. Co później, to będziemy się martwili. Najważniejsze, żeby ten pierwszy mecz nam wyszedł - dodał.

Równocześnie zapewnił, że reprezentacja to "bardzo dobra grupa piłkarzy" i panuje w niej świetna atmosfera. - Myślę, że na tych meczach będą dawali z siebie wszystko - stwierdził.

Według trenera polskiej reprezentacji faworytem grupy jest Rosja. - Rosjanie mają wyśmienity zespół, zespół kompletny, i Grecy również są bardzo doświadczonym zespołem - powiedział.

Smuda wypowiedział się również nt. piłkarzy w reprezentacji, którzy wychowali się za granicą. - Nastały takie czasy, że jak to nazwali dziennikarze - "farbowane lisy". My to jeszcze nie mamy "farbowanych lisów" dużo - skomentował. Opowiedział również, że "Ludo Obraniak zaśpiewał mu cały hymn przed meczem z Andorą".

Tak się bawią rosyjscy kibice. Ostro i bez hamulców

DOSTĘP PREMIUM