Dyrektor skazany, zastępca oskarżony o korupcję, i dalej rządzą. "Standardy sięgnęły dna"

PRZEGLĄD PRASY. Szpitalem w Łasku rządzi dyrektor, który został skazany prawomocnym wyrokiem za niegospodarność. Natomiast jego zastępcą został Włodzimierz S., oskarżony o korupcję. "Trudno dziś o osobę, która nie jest w konflikcie z prawem" - tłumaczy "Dziennikowi Gazecie Prawnej" szef placówki.

Jerzy Szmit, zanim został dyrektorem placówki w Łasku, był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Za niegospodarność w WFOŚiGW i narażenie go na straty sąd skazał go na 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i 14 tys. grzywny. Uznał, że jego działania wynikały z "pewnego zwyczaju, bylejakości, niedbałości czy - mówiąc wprost - z lenistwa" - cytuje uzasadnienie wyroku "DGP".

Natomiast Włodzimierz S., który jest zastępcą Szmita, został oskarżony o korupcję, której miał się dopuścić podczas pełnienia funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi i szefa łódzkiego NFZ.

Radnym nie przeszkadza przeszłość Włodzimierza S. i Jerzego Szmita. Tylko dwóch zagłosowało za wnioskiem o ich odwołanie. "Standardy moralne w starostwie łaskim sięgnęły dna" - mówi jeden z nich.

Cały artykuł o dyrektorze z wyrokiem i jego zastępcy w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej" >>

Księżna Kate w czerwieni na jubileuszu Elżbiety II. "Przyćmiła królową" [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM