Niemieccy piłkarze w Polsce. "Miłość od pierwszego wejrzenia"

Wtorkowe wydania niemieckich gazet poświęcone są przybyciu niemieckiej reprezentacji do Polski oraz dylematowi kanclerz Merkel, dotyczącemu jej obecności na tegorocznych ME.
Zobacz wideo

Gazeta "Die Welt" w artykule zatytułowanym "Perfekcyjny start trenera Löwa do misji ME" opisuje przybycie niemieckiej reprezentacji piłkarskiej do kwatery na czas ME w Dworze Oliwskim w Gdańsku. "Mam nadzieję, że odbiorę was w lipcu w Kijowie" - cytuje gazeta słowa pilota boeinga 747 Petera Hänzela, gdy samolot wiozący kadrę wylądował w poniedziałkowe popołudnie na lotnisku w Gdańsku. Piłkarzy przywitał prezydent miasta Paweł Adamowicz i drużyna udała się pod eskortą policji do pięciogwiazdkowego hotelu.

"W ciągu kilku miesięcy zmieniło się wszystko. Przebudowano drogę prowadzącą do niemieckiej kwatery sportowej, która już na kilometr przed nią została zablokowana przez policję" - pisze "Die Welt". "Świeżo przygotowane za sumę 250 tys. euro pole treningowe otoczone jest szczelnym ogrodzeniem, tak by nikt postronny nie mógł obserwować przygotowań niemieckiego zespołu. Tylko w drodze wyjątku pierwszy trening w poniedziałek odbył się na stadionie Lechii Gdańsk, mogli go obserwować zachwyceni kibice".

Ekipa telewizji publicznej ARD i ZDF wybudowała sobie w pobliżu stawu przed Dworem Oliwskim platformę, z której informować będzie na bieżąco z kwatery niemieckiej reprezentacji, jak pisze dalej berlińska gazeta. "Wejścia do hotelu bronią nie tylko kody liczbowe znane wyłącznie gościom i obsłudze, cały teren hotelu otoczony jest specjalnym ogrodzeniem. Teren patrolują dzień i noc policja i służby bezpieczeństwa. Tydzień wcześniej przeszukano dokładnie wszystkie pomieszczenia, przewrócono materace" - twierdzi "Die Welt". "Wszystko w hotelu i jego obejściu świeci świeżością. Naturalnie w hotelu nie brakuje plakatów z niemieckimi zawodnikami i hasłami: 'Duch drużyny', 'Zaangażowanie', 'Wola zwycięstwa'. A na potężnym, pomalowanym na fioletowo autobusie reprezentacji widnieje napis: 'Z meczu na mecz do wielkiego celu'".

Gest wobec gospodarzy

Również "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zajmuje się bliżej kwaterą niemieckiej reprezentacji w Gdańsku i przybyciem zespołu. "Ekipa Niemieckiego Związku Piłkarskiego DFB zajęła wszystkie 70 pokoi w hotelu. Oprócz 23 zawodników przyjechało tam również 34 innych przedstawicieli DFB. Niektóre z pokoi posłużą za pomieszczenia konferencyjne, inne do zabiegów fizjoterapii. Są też takie, w których zamontowano stoły bilardowe i konsole do gier komputerowych. Całe to wyposażenie przywieziono potężnymi ciężarówkami z Niemiec" - poinformował FAZ.

Wieczorem na stadionie Lechii Gdańsk odbył się pierwszy trening niemieckiej drużyny, który mogło obejrzeć 11 tys. kibiców. "Zainteresowanie ze względu na obecność Lukasa Podolskiego oraz Miro Klose było ogromne i darmowe bilety rozeszły się w kilkanaście minut"- pisze FAZ i cytuje dalej słowa szefa biura niemieckiej reprezentacji Georga Behlaua: "Akcja ta jest przyjaznym gestem zespołu wobec gospodarzy".

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

embed

Chińscy geje. Fotograf: Myślałem: "Showbiznes, ciuchy". A zobaczyłem...>>

DOSTĘP PREMIUM