Kurski w TOK FM: "BBC to barachło jak każde inne. Reputację to miała kiedyś"

- Nie będzie Anglik pluł nam w twarz - żartował rano w TOK FM Jacek Kurski. Odnosił się do słynnego już filmu BBC "Stadiony nienawiści", w którym Polska i Ukraina zostały pokazane jako kraje, które dla kibiców nie są najbezpieczniejsze. Kurski, już na poważnie, skomentował: - Mitem jest, że BBC jest standardem obiektywizmu.

Chodzi o film, który odbił się w Polsce szerokim echem , a w którym brytyjska BBC One pokazała sceny z polskich i ukraińskich stadionów - ujęcia "hajlujących" kibiców, napaść na grupę azjatyckich studentów czy też wyzywanych czarnoskórych piłkarzy. - Ani Polska, ani Ukraina nie powinny zostać wybrane na organizatorów tak prestiżowej imprezy jak Euro 2012 - komentował w filmie Sol Campbell, b. kapitan reprezentacji Anglii.

"Sunday Independent": Dokument BBC o antysemityzmie tyle wart co Borat >>>

- W Parlamencie Europejskim pewnie nikt nie zauważył tego filmu. Zauważyli raczej kibice i Brytyjczycy, dla których był emitowany ten film - komentował dzisiaj w "Poranku TOK FM" Jacek Kurski, europoseł z Solidarnej Polski. Podkreślił: - Nie należy lekceważyć takich rzeczy, bo ci, do których jest to emitowane, nabierają bardzo nieprzyjaznego spojrzenia na naszą ojczyznę. Zupełnie niepotrzebnie.

BBC? Barachło

Kurski skomentował też stację BBC, która przygotowała dokument. - Jest mitem, że BBC jest standardem obiektywizmu. Tak było kiedyś - mówił. - Dzisiaj to typowa demoliberalna telewizja, która kiedyś miała dobrą reputację. Teraz to takie samo barachło jak każde inne.

- Manipulacja takich filmów polega na tym, że w każdym kraju można znaleźć patologiczne zjawiska marginalne - kontynuował. I dodał:- Film jednak powinien odpowiedzieć, na ile te zjawiska są reprezentatywne dla całego społeczeństwa. W filmie BBC zaś znaleziono marginalne sytuacje i ekstrapolowano je na wrażenie całego narodu. Na tym polega ta obrzydliwa manipulacja.

Europoseł zakończył żartobliwie: - Nie będzie Anglik pluł nam w twarz.

Doda z czaszką na głowie. Parada Równości w Warszawie [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM