Internauci wzywają do bojkotu amerykańskiej dziennikarki. Napisała: "Polacy wymordowali miliony Żydów"

"Polacy wymordowali miliony Żydów, utrzymywali kilka obozów śmierci" - m.in. tak na swoim blogu napisała amerykańska publicystka Debbie Schlussel. W internecie zawrzało. Na Facebooku powstała grupa oburzonych. "Zgłaszamy profil Debbie jako propagujący nienawiść" - zachęcają internauci.

Debbie Schlussel publikuje w tak znanych gazetach jak "New York Post", "The Wall Street Journal" czy "The Washington Times". Ma też własny blog , na którym pozwala sobie od czasu do czasu na dość odważne deklaracje. O ofiarach Andersa Breivika w Norwegii miała napisać, że to "zwolennicy Hamasu, którzy nienawidzą Żydów". Zwykle przedmiotem jej ataku są jednak muzułmanie, których jako konserwatystka lubi prowokować.

Tym razem ostrze swojej wypowiedzi skierowała przeciwko naszym rodakom. "Polacy wymordowali miliony Żydów, utrzymywali kilka obozów śmierci i wyeliminowali prawie całą moją rodzinę z obu stron, tak samo jak setki tysięcy innych żydowskich rodzin. To nie byli tylko naziści. To były dziesiątki tysięcy gorliwych Polaków. Obama nie popełnił gafy. Gorliwi polscy kaci zajęli ważne miejsce wśród gorliwych katów Hitlera" - napisała 30 maja .

"Do roboty, ludziska!"

Najpierw sprawa dojrzewała jedynie w postaci setek wpisów pod jej blogiem , w których większość komentujących wyrażała swoje oburzenie. "Wracaj do szkoły" - to jeden z najdelikatniejszych komentarzy.

Od wczoraj, kiedy to jak śnieżna kula afera nabrała rozpędu, o szokującym wpisie dowiaduje się coraz więcej oburzonych internautów. Na Facebooku postanowili oni założyć profil "Nie pozwólmy na kłamstwa Debbie Schlussel" . "Zgłaszamy profil Debbie jako propagujący nienawiść. Nieważne, kto co sądzi o tym, co powiedział Obama - to, co ona robi, to przekroczenie wszelkich granic i na to nie możemy pozwolić! Do roboty, ludziska!" - wzywają internauci.

Instruują także, jak zgłosić jej profil jako "propagujący nienawiść" właśnie. "Instrukcja dla wszystkich tych, którzy uważają, iż zostali zaatakowani przez niniejszą, pożal się Boże, 'Dziennikarkę'" - piszą. Oczywiście zdecydowana większość komentarzy potępia Schlussel.

Schlussel: "Zmiatajcie z mojego fan page'a"

Akcja robi furorę, bo jak piszą na Facebooku internauci: "Jeżeli sami nie zadbamy o dobre imię naszego kraju, to nie zadba nikt". Jest i pierwsza reakcja dziennikarki.

"Jakaś polska strona co godzinę nasyła na mnie 4 tysiące osób nienawidzących Żydów, by zablokowali moją stronę. Dla mnie oznacza to wielki ruch na stronie i tony antysemickich komentarzy i wiadomości (przez większość dnia moja skrzynka była przez to zablokowana), ale powiedziano mi, że ktoś pracuje nad tym, by przywrócić moją stronę. Wkrótce znów będzie dostępna. Dziękuję Wam za cierpliwość".

Schlussel zdaje się też tracić cierpliwość, ale nie daje za wygraną: "Wszyscy Polacy, którzy nienawidzicie Żydów - zmiatajcie z mojego fan page'a. Wiem, że lubicie zaprzeczać temu, że pomagaliście Nazistom wymordować 3 miliony polskich Żydów po tym, jak przez wieki urządzaliście przeciwko nim pogromy. Ale kłamcie o tym gdzie indziej. Wykasowuję was. Jeśli nie możecie komentować tematyki moich wiadomości i nie możecie powstrzymać się od antysemickich, pełnych przemocy, obraźliwych komentarzy, nie jesteście tu mile widziani. To nie Auschwitz... ani nie warszawskie getto. Odejdźcie".

Co dokładnie powiedział Obama o "polskich obozach śmierci"? [STENOGRAM]

DOSTĘP PREMIUM