Kora zatrzymana przez policję. Pies znalazł 60 gramów marihuany w paczce do niej, w domu 3 gramy

Olga Jackowska, czyli znana artystka Kora, została zatrzymana przez warszawską policję. W nadesłanej na jej adres paczce celnicy znaleźli 60 gramów marihuany. W jej domu zostały znalezione kolejne 3 gramy. Postawiono jej zarzuty. Została już zwolniona.

- Znana piosenkarka Olga J. została zatrzymana przez policję na warszawskich Bielanach - poinformowało radio RMF FM.

- W domu znaleziono 3 gramy marihuany - mówi Mariusz Mrozek z biura prasowego stołecznej policji. Piosenkarce postawiono zarzuty posiadania narkotyków. - Została już zwolniona - informuje policjant.

Na nasze pytanie, jak to się stało, że policja weszła do domu, Mariusz Mrozek mówi, że policjanci weszli do domu na podstawie informacji służby celnej. Na adres domowy Kory została adresowana paczka z suszem roślinnym. - Policja weszła do domu razem z funkcjonariuszami służby celnej - mówi. Skontaktowaliśmy się z Katarzyną Litwin, menedżerką piosenkarki. - To jakieś nieporozumienie - stwierdziła i dodała, że nie ma jeszcze informacji o sprawie. - Nie mogę teraz rozmawiać. Muszę jechać to wyjaśnić.

Sprawa należy do kompetencji Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz. Szefowa tej prokuratury potwierdziła "Gazecie", że chodzi o ok. 2 gramy. - Nic więcej nie mogą powiedzieć, bo sprawa formalnie jeszcze do nas nie trafiła, nie mamy akt i nie znamy okoliczności sprawy - mówi prokurator rejonowa Katarzyna Szyfer.

Służba celna: 60 gramów marihuany w paczce

- Znaleziona wczoraj paczka zawierała ok. 60 gramów marihuany - mówi Piotr Tałałaj, rzecznik warszawskiej izby celnej. - Wyszukana została wśród przesyłek przez psa. Po otwarciu przez celników została wstępnie zbadana narkotestem, a po weryfikacji, że to konopie indyjskie, przekazana do laboratorium celnego - wyjaśnia.

- Najwięcej takich przesyłek zatrzymujemy w warszawskim urzędzie celnym pocztowym. Nie ma dnia, żeby nasi celnicy nie zatrzymali takiej paczki. Zawierają od jednego, dwóch do kilkunastu, kilkudziesięciu gramów narkotyku. Znajdujemy takie przesyłki w różnych miejscach, kawie, herbacie, zabawkach czy nawet kremie nawilżającym - wyjaśnia rzecznik Izby Celnej.

- Jeżeli chodzi o wejście celników do mieszkania, tutaj celnik może wejść na podstawie nakazu prokuratury, na upoważnienie kierownika jednostki (w tym wypadku dyrektora Izb Celnych) lub na podstawie przepisów Kodeksu Postępowania Karnego - w takich przypadkach musimy mieć zgodę prokuratury na taką interwencję - wyjaśnia.

Kora mówiła o legalizacji jeszcze w tym miesiącu

- Nie piję alkoholu i, gdybym miała takie możliwości, a ich nie mam, bardzo chętnie zapaliłabym sobie marihuanę. Tysiąc razy bardziej wolę to niż jakieś środki chemiczne, farmaceutyczne, które po prostu robią kongo w mózgu - mówiła piosenkarka w rozmowie opublikowanej w tym miesiącu w tygodniku "Wprost" . - Powiedzmy sobie szczerze: jak państwo będzie miało możliwość, to będzie karało na wszelkie dostępne mu sposoby, bo łatwiej przecież złapać jakiegoś młodego człowieka z marihuaną niż prawdziwych przestępców - dodawała.

Ciekawie o piłce i nie tylko. Mecz Polska-Rosja obejrzą z nami Agata&Daniel Passentowie

TOK FM PREMIUM