Polscy internauci przepraszają Rosjan za kiboli. "Wstyd nam za tych nielicznych bezmózgich idiotów"

"W imieniu wszystkich świetnych chłopaków i dziewczyn, proszę przyjmijcie szczere przeprosiny za idiotów atakujących was bez powodu" - demotywator z taką treścią skierowany do rosyjskich kibiców w błyskawicznym tempie rozchodzi się w sieci. Również na forach internetowych Polacy wyrażają żal z powodu zachowania kiboli przed meczem na Stadionie Narodowym.

"Do naszych wspaniałych przyjaciół z Rosji, którzy odwiedzają nas podczas EURO 2012: W imieniu wszystkich świetnych chłopaków i dziewczyn, proszę przyjmijcie szczere przeprosiny za takich idiotów atakujących was bez powodu.

Jesteście tutaj zawsze mile widziani, wstyd nam za tych nielicznych bezmózgich idiotów, którzy niestety są Polakami." - demotywator z taką treścią pojawił się dzisiaj w sieci po zadymach podczas marszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy. Od chwili, gdy autor - użytkownik Facebooka Luke Miler - umieścił go na swoim profilu, obrazkiem podzieliło się ponad 1000 osób, a kolejne tysiące ludzi puściły go dalej w internet.

Również na forach internetowych Polacy krytykują zachowanie kiboli i podkreślają, że robi złą reklamę Polsce. "Wstyd, wstyd, wstyd. Przecież to wszystkie TV na świecie pokażą i znowu Polak wyjdzie na warchoła, mimo że wspaniale zorganizował mistrzostwa" - napisał na forum Gazeta.pl joel666.

"Jest mi wstyd, bo sam jestem policjantem i Polakiem. To jest chamskie przyjęcie gości, a nasi co? Nie widzieli ubranych na czarno i zakapturzonych? Na co czekali i dlaczego pozwolono na zetknięcie się z przemarszem." - skomentował jg-k.

"Wstyd mi za ten kraj. Jaka szkoda, że wielu normalnych ludzi zostanie utożsamionych z tą setką idiotów, co nie rozumieją idei sportowej walki i rywalizacji - napisał adnan25.

"Zamiast poprawić wizerunek Polski za granicą, do reszty go zniszczyliśmy. Kompletna kompromitacja! Urządzamy międzynarodową imprezę, zapraszamy zagranicznych gości i nie potrafimy zapewnić im bezpieczeństwa. Mało tego - my ich lejemy po mordach! Kiedy się skończy terror bezmózgich łysych pał? (...) Miliardy złotych wywalone na poprawę wizerunku kraju właśnie zostały wyrzucone w błoto!" - stwierdza cocodrilloc.

Podczas marszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy doszło do kilku poważnych bijatyk. Prowokowali je najczęściej polscy kibole, atakując spokojnych z początku Rosjan. O starciach napisały światowe media, wskazując Polaków jako prowokatorów.

Zobacz wideo

Zadymy i bijatyki podczas przemarszu rosyjskich kibiców [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM