Zignorujmy politycznych awanturników, tak jak kibice zignorowali bandytów

PRZEGLĄD PRASY. "Piękny mecz, emocjonujące widowisko, piękne zachowanie tak Polaków, jak i Rosjan. Bandy chuliganów i ich burdy nie zepsuły święta" - pisze Andrzej Talaga w dzisiejszej "Rzeczpospolitej", komentując wczorajsze incydenty przed meczem Polska - Rosja.

Publicysta "Rz" obawia się, że wczorajsze zdarzenia mogą zostać wykorzystane przez "politycznych awanturników", którzy być może będą chcieli "siać niechęć między nami". Uważa, że jeśli do tego celu będą wykorzystać bijatyki, to należy ich zignorować tak jak polscy i rosyjscy kibice zignorowali wczorajszych "bandziorów", którzy próbowali rozpętać awanturę na większą skalę, a zostali "osamotnieni".

Talaga stwierdza, że "miażdżąca większość" kibiców nie była zainteresowana i nie miała zamiaru brać udziału w bójkach przy moście Poniatowskiego podczas przemarszu Rosjan. "Ludzie woleli w przyjaźni i spokoju przeżywać widowisko na stadionie" - pisze. Chwali organizację mistrzostw i działania policji, która "izolując burdy bez nadmiernej brutalności, punktowo namierzała chuliganów".

Zobacz wideo

Czytaj cały komentarz w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zadymy i bijatyki podczas przemarszu rosyjskich kibiców [ZDJĘCIA]>>

Kto wygra mecz Polska - Czechy?

DOSTĘP PREMIUM