Mecze bez komentarza Zimocha. "Jestem zawiedziona! TVP zmierza w złym kierunku"

TVP zdecydowała, że meczów Euro nie będzie można oglądać z komentarzem Tomasza Zimocha. Śledzenie meczów bez relacji słynnego komentatora już nie podoba się wielu internautom. "Jestem zawiedziona! Co się dzieje z TVP?" - pisze jedna z protestujących przeciw decyzji TVP.

TVP niespodziewanie wyłączyła możliwość oglądania meczów Euro z komentarzem Tomasza Zimocha z Polskiego Radia. Można było wybrać, czy chce się oglądać mecz z jego relacją, czy z komentarzem Dariusza Szpakowskiego. - Traktowaliśmy to jako rodzaj testu naszych możliwości technicznych i być może do tego wrócimy - tłumaczy Wyborczej.biz Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka prasowa TVP. Według nieoficjalnych informacji Wyborczej.biz, dziennikarze TVP "poczuli się zagrożeni".

 

Tymczasem widzom bardzo spodobała się możliwość oglądania meczów z komentarzem Zimocha. Już wcześniej dzięki swojemu energicznemu i emocjonalnemu stylowi relacji zyskał wielu fanów. Na Facebooku pojawiło się wiele akcji, które dowodzą, że kibice wolą mecze relacjonowane przez radiowego dziennikarza. " Chcę, aby w Strefie Kibica był włączony komentarz Tomasza Zimocha! " - ma już ponad tysiąc fanów.

Wyborcza.biz zorganizowała z kolei facebookową akcję: " Chcemy prawa do wyboru. Zimoch i Szpakowski w TVP ". Już ponad 400 internautów ją poparło. "Mi się wydaje, że według TVP widzowie są dla nich, a nie oni dla widzów", "Jestem zawiedziona! Co się dzieje z TVP?", "To po prostu potwierdza fakt, że TVP zmierza w złym kierunku" - czytamy na profilu akcji.

Urwanie chmury nad Donieckiem - przerwano mecz Ukraina-Francja [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM