Przegrali Smuda i piłkarze. Ale wygrał polski patriotyzm [PUBLICYŚCI]

Piłkarze nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Ale według Dominika Zdorta Euro "to kapitalna historia pod względem patriotycznych emocji". - Z wielką przyjemnością oglądałem tłumy ludzi w biało-czerwonych koszulkach. To fajne przebudzenie. A w Polsce trudno o patriotyzm - oceniał publicysta "Rzeczpospolitej" w "Poranku Radia TOK FM".

Zdort zaryzykował nawet porównanie, że uniesienia patriotyczne związane z piłkarskimi ME można porównać do tego, "co działo się po śmierci prezydenta Kaczyńskiego".

- Takie uniesienia są narodowi potrzebne, żeby poczuć się wspólnotą - ocenił publicysta w "Poranku Radia TOK FM".

"Nie płakałem po EURO". BLOG

Ciekawe wydaje się też to, że Dominik Zdort nie należy do wielkich krytyków Franciszka Smudy. - Cieszę się z tej młodej drużyny. Nie przekreślałbym też trenera Smudy, choć faktycznie popełniał błędy taktyczne - stwierdził komentator.

Zdort jak na prawdziwego publicystę politycznego przystało doszukał się też polityki w polskiej reprezentacji. - Ta drużyna jest pluralistyczna politycznie. Dochodziły takie informacje, że Robert Lewandowski to "platformers", a Kuba Błaszczykowski "PiS-owiec". A świetnie razem grali.

To nie koniec politycznych odniesień. Według publicysty "Rz" Franciszek Smuda i Donald Tusk są do siebie podobni. Pod względem... niechęci do dokonywania zmian. Smuda - na boisku, a premier w polityce.

Gra na remis to za mało

Także Marek Zając z TVP zgadza się z opinią, że Euro stało się dla Polaków okazją do zaprezentowania swojego patriotyzmu.

Ale to jedyna opinia, która łączy jego i Dominika Zdorta. - Przegraliśmy mentalnie. Obciążałbym odpowiedzialnością trenera Smudę, który ma przekonywać, że trzeba walczyć od początku do końca. A przypomnijmy, że przed meczem z Grecją trener zapowiedział: jeśli przed końcem będzie remis, to nie rzucę zawodników do szaleńczego ataku. Przed meczem z Rosją Smuda stwierdził, że "wziąłby remis". I to zemściło się w ostatnim meczu, który trzeba było wygrać - analizował Zając.

https://www.tokfm.pl/blogi/blog-ewy-wanat/2012/06/no_i_dzieki_bogu_koniec/2

"No i dzięki Bogu koniec!". BLOG EWY WANAT

- Trener źle konfigurował drużynę i w krytycznych momentach nie dokonywał zmian - dodał bloger Azrael Kubacki, który podkreślał, że jeszcze na długo przed piłkarskimi ME głośno krytykował trenera reprezentacji Polski.

Poranek Radia TOK FM. Zobacz rozmowy [WIDEO]

TOK FM PREMIUM