Komisarz w PZPN? "To jak postulować kuratora do Episkopatu"

"Równie dobrze można by postulować wprowadzenie przez rząd kuratora do Episkopatu" - pisze Stanisław Tym w najnowszej "Polityce", komentując propozycję Ryszarda Czarneckiego. Europoseł PiS chce, aby rząd wprowadził do PZPN komisarza. "Powinien wiedzieć, że związek piłki nożnej podlega UEFA, a nie rządowi" - kwituje Tym.

W swoim felietonie pisze, że prezes PZPN jest pewien swojego stanowiska. "O swej nietykalności wie dobrze Grzegorz Lato, który powiedział, że Smuda ma kontrakt do końca sierpnia" - stwierdza Tym. Przytacza słowa Laty o planach wobec trenera kadry, który miał powiedzieć, że "na pewno siądziemy i będziemy rozmawiali. Musimy z nim siąść i podejmiemy wspólnie jakieś tam decyzje".

Tym zastanawia się nad losem naszej reprezentacji. "Taki jakiś tam konkret daje stuprocentową gwarancję zwycięstwa w grupie eliminacyjnej do mundialu 2014" - ironizuje na łamach "Polityki". Stwierdza, że potwierdził to już sam Smuda, który powiedział w telewizji, że polska reprezentacja jest już do tych rozgrywek gotowa. "Ponieważ pamiętamy, że była gotowa także na Euro, więc dalszy ciąg znamy" - kończy Tym.

Czytaj cały artykuł w najnowszej "Polityce"

Tak kibicowaliśmy naszej drużynie na Euro 2012 [NAJLEPSZE ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM