Obrażanie Ukrainek na antenie Eska Rock. Figurski: "Przybieramy rolę statystycznego Polaka"

- Nie wygłaszamy osobistych komentarzy, tylko staramy się przybrać rolę statystycznego Polaka - mówi Pressowi Michał Figurski. Tak dziennikarz tłumaczy wypowiedzi, które padły w środę na antenie Eski Rock. Kuba Wojewódzki i Figurski mówili wtedy m.in. o "Ukrainkach na kolanach" i "gdyby moja Ukrainka była ładniejsza, tobym ją zgwałcił".

- Naszą audycję można odbierać dwojako: albo dwuznacznie, i taka jest jej intencja, albo zupełnie wprost, nie poddając w wątpliwość ani nie opatrując żadną refleksją tego, co mówimy - tłumaczył Pressowi Figurski. - Nie wygłaszamy osobistych komentarzy, tylko staramy się przybrać rolę statystycznego Polaka, zawiedzionego tym, że drużyna ukraińska lepiej sobie radzi niż polska - powiedział.

Figurski podkreślił też, że z Wojewódzkim "absolutnie nie chcieli nikogo obrażać".

Wypowiedzi z Eski Rock zbulwersowały jednak część słuchaczy. Związek Ukraińców w Polsce złożył skargę do KRRiT. Portal Ukranews.com donosi, że ukraińskie MSZ zażądało od Wojewódzkiego i Figurskiego oficjalnych przeprosin. W komunikacie napisano, że Ukraina ma nadzieję, iż polskie władze "podejmą odpowiednie środki, by takie zdarzenia nie miały w przyszłości miejsca".

Chińscy geje. Fotograf: Myślałem: "Showbiznes, ciuchy". A zobaczyłem...>>

DOSTĘP PREMIUM