Wojewódzki przeprasza Ukraińców na Facebooku. "Nie znajdziecie u nas ksenofobii"

Kuba Wojewódzki przeprosił Ukraińców na Facebooku za wczorajsze wypowiedzi pod adresem Ukrainek. "Jeśli każde słowo, zdanie czy żart w audycji karmiącej się absurdem(...) będą traktowane jako deklaracja światopoglądowa lub nota dyplomatyczna, to swoją przyszłość w zawodzie widzę czarno" - napisał.

- Polska - Ukraina 0:0. Jeśli każde słowo, zdanie czy żart w audycji karmiącej się absurdem, groteską, skrótem myślowym czy kpiną ze stereotypów będą traktowane jako deklaracja światopoglądowa lub nota dyplomatyczna, to swoją przyszłość w zawodzie widzę czarno - napisał dziś Kuba Wojewódzki na swojej stronie na Facebooku . Prowadzący poranny program w radiu Eska Rock prezenterzy Michał Figurski i Kuba Wojewódzki wywołali wczoraj skandal swoją wypowiedzią na temat Ukrainek . Przeprosin domagał się między innymi ukraiński MSZ .

"Wszystkich Ukraińców przepraszam za swój poziom"

Jak pisze satyryk, jego program jest audycją surrealistyczną, kpiarską i na poły kabaretową. - Wszyscy mamy prawo do poczucia humoru, nawet kiepskiej jakości - stwierdza.

- Apeluję zatem do wszystkich szukających u nas nienawiści, ksenofobii czy rasizmu. Nie znajdziecie go. Wkraczając w świat satyry z cenzorskimi zapędami, ośmieszacie się sami. Wszystkich Ukraińców, dotkniętych moim poczuciem humoru, mogę przeprosić za swój poziom. Wszystkich speców od przerabiania żartobliwych słów na zbiorową nienawiść zapraszam do dalszej współpracy - kończy Wojewódzki.

Figurski też przeprosił

W "Porannym WFie" przeprosił za swoją wypowiedź Michał Figurski . - Ja mam dużą rodzinę na Ukrainie, naprawdę kocham naród ukraiński i mam poważne, nie tylko seksualne, zamiary wobec tej wspaniałej nacji - mówił Figurski. W eter popłynął następnie hymn narodowy "Szcze ne wmerła Ukraina" i przeprosiny - po polsku, angielsku, ukraińsku i duńsku (wygłosił je goszczący w programie Czesław Mozil).

"Kocia Łapa", "Koński Łeb". Najpiękniejsze mgławice Kosmosu [DUŻE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM