Wojewódzki jak Stańczyk? "Zachował się jak ostatni idiota"

Goście "7 Dnia Tygodnia" krytykują audycję, w której Wojewódzki i Figurski mówili m.in. o traktowaniu ukraińskich pomocy domowych. - Dawno nie byłem tak wkurzony. Pan Wojewódzki ma u mnie dużo szacunku za walkę z polskim kołtunem, którą prowadzi celnie, ale tu zachował się jak ostatni idiota - powiedział Marek Siwiec.
Zobacz wideo

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski na antenie Radia Eska ROCK pozwolili sobie na kilka niewybrednych żartów pod adresem Ukrainek po wtorkowym meczu Ukrainy z Anglią. Tłumaczyli potem, że to obnażanie stereotypów .

Szanuję Wojewódzkiego, ale...

Marek Siwiec w programie "7 Dzień Tygodnia" ocenił, że "dawno nie był tak wkurzony, jak kiedy przeczytał te siedem linijek". - Coś takiego mógł powiedzieć ktoś, kto jest wyjątkowym arogantem, jeśli chodzi o delikatne relacje polsko-ukraińskie. I tu nie chodzi o Wołyń, historię, UPA, tylko o godne potraktowanie setek tysięcy ludzi, którzy u nas pracują. Pan Wojewódzki ma u mnie dużo szacunku za walkę z polskim kołtunem, którą prowadzi celnie, ale tu zachował się jak ostatni idiota. Powinno paść dosadne słowo przepraszam - powiedział wiceprezes SLD. - Mi jest wstyd.

Wojewódzki przeprosił na Facebooku , a Figurski (choć ironicznie) na antenie radia .

Hofman: no sorry...

Adam Hofman nie omieszkał napomknąć, że obaj prezenterzy wspierali Platformę Obywatelską i Bronisława Komorowskiego w czasie wyborów.

Dodał, że kiedy Wojewódzki i Figurski żartowali z katastrofy smoleńskiej, nikt nie protestował. - Gdzie wy wtedy byliście ze swoimi słowami krytyki? Dlaczego zmarłych można obrażać, a nie można Ukrainek? No sorry, zmarłych również nie wolno obrażać - złościł się rzecznik PiS.

Wojewódzki jak Stańczyk?

- Nie bronię tego incydentu. To jest oczywiste chamstwo. Ale oglądam programy pana Wojewódzkiego, on walczy z dulszczyzną, wewnętrznym kołtuńskim zakłamaniem. Tacy prześmiewcy są potrzebni, Stańczyk był potrzebny - mówił w programie Moniki Olejnik prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta.

- Niech pan nie porównuje Stańczyka do Wojewódzkiego - oponował Adam Hofman.

Protasiewicz: żenada

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z PO, powiedział, że za wybór Michała Figurskiego odpowiada UEFA, a rząd ani NCS nie miały z tym nic wspólnego. - To, co ci panowie zrobili, to jest absolutna żenada. Nic tego nie usprawiedliwia. Nawet dobierając cytaty, należy mieć olej w głowie, a nie pustkę, bo dobrano je skandalicznie źle i obraźliwie.

- To nie jest brak klasy. To jest chamstwo - powiedziała Monika Olejnik.

Zgodził się z nią Stanisław Żelichowski. - To było brutalne chamstwo, które nigdy nie powinno się zdarzyć.

Portrety palestyńskich bojowników [DUŻE ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM