Rada Etyki Mediów ostro o Wojewódzkim i Figurskim. "Rażące chamstwo, typowa mowa nienawiści"

"Po raz kolejny prezenterzy Radia Eska Rock Kuba Wojewódzki i Michał Figurski prowokowali słuchaczy drastyczną demonstracją ksenofobii" - pisze w oświadczeniu Rada Etyki Mediów. REM wypowiedzi prezenterów ocenia jako "rażące chamstwo" i "typową mowę nienawiści".

REM w ostrych słowach potępia wypowiedzi obu prezenterów o pracujących w Polsce Ukrainkach. W oświadczeniu możemy przeczytać, że "demonstrowanie ksenofobii i rasizmu w audycji Radia Eska Rock wykracza poza granice satyry oraz etycznego dziennikarstwa".

Wojewódzki i Figurski nie wyciągnęli wniosków

REM dodaje, że "obaj prezenterzy nie wyciągnęli wniosków z publicznego potępienia, jakie spotkało ich w 2011 roku po tym, jak na antenie znieważyli obraźliwymi rasistowskimi sformułowaniami ciemnoskórego rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego p. Alvina Gajadhura". Zdaniem Rady Etyki Mediów "demonstrowanie ksenofobii i rasizmu w audycji Radia Eska Rock wykracza poza granice satyry oraz etycznego dziennikarstwa".

REM otrzymuje skargi i apeluje do KRRiT

W rozmowie z Gazeta.pl przewodniczący REM Ryszard Bańkowicz stwierdził, że Rada otrzymała w tej sprawie około 50 skarg. "Czuję się tymi wulgarnymi wypowiedziami dotknięty tak samo jak miliony Ukraińców, a może i bardziej, ponieważ te haniebne słowa padły z ust moich rodaków" - cytuje REM w swoim oświadczeniu słowa jednego z radiosłuchaczy.

REM apeluje do KRRiT o zajęcie stanowiska wobec skandalu. Rzeczniczka KRRiT w rozmowie z PAP powiedziała, że Rada zajmie się tą sprawą.

"Gdyby była ładniejsza, tobym ją zgwałcił"

W środowej audycji "Poranny WF" na antenie Radia Eska Rock dziennikarze w niewybrednych słowach skomentowali wtorkową przegraną Ukrainy z Anglią.

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?

Figurski: No?

W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...

F: Kopnąłeś psa.

W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.

F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło...

Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.

W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.

F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.

W: Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

Żart? Bulwersujący i opowiedziany z pozycji dwóch buraków

"Gwałcenie Ukrainek"? W Polsce wszystko bierze się arcypoważnie [BLOG GADZINOWSKIEGO]

Kibic Tusk i kibicka Merkel. Uśmiechy, żarciki i prawdziwe sportowe emocje [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM