Figurski ukarany przez UEFA. Nie zapowie meczu na Narodowym

Michał Figurski nie będzie prowadził konferansjerki podczas półfinałowego meczu Euro 2012 w Warszawie. Decyzję w tej sprawie podjęła UEFA. Z federacją zgadza się minister sportu. - Osoba, która w ten sposób się wypowiedziała, nie powinna w tym uczestniczyć - powiedziała Joanna Mucha

Figurskiego zastąpi inny konferansjer - Paweł Gołębski, dziennikarz Radia dla Ciebie, który zagrzewał kibiców do walki podczas meczów tego turnieju rozgrywanych we Wrocławiu. Decyzja europejskiej federacji piłkarskiej prawdopodobnie ma związek z ostatnimi wypowiedziami Figurskiego.

Po porażce Ukrainy w meczu z Anglią Kuba Wojewódzki mówił m.in. na antenie Eski Rock, że "zachował się jak prawdziwy Polak" i "wyrzucił swoją Ukrainkę". Figurski mu wtórował: "Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę" oraz "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił". Rada Etyki Mediów uznała , że te żarty to przejaw "ksenofobii, rażące chamstwo i typowa mowa nienawiści".

- Myślę, że to dobra decyzja, osoba, która w ten sposób się wypowiedziała, nie powinna w tym uczestniczyć - mówiła minister Joanna Mucha

To nie pierwsza wpadka Figurskiego

Figurski przeprosił za swoje słowa . Przeprosiny nadano po ukraińsku i francusku, a w tle nadano podkład z hymnu ukraińskiego. "(...) Pragniemy wyrazić głębokie ubolewanie z uwagi na nasze wypowiedzi dotyczące ukraińskich kobiet. Podkreślamy, iż nie były one bezpośrednim atakiem na ich cześć i dobre imię, lecz pozorowaną wypowiedzią fikcyjnych postaci.(...) Osobiście uważamy, że ukraińska płeć piękna jest wyjątkowej urody, co budzi nasz podziw i szacunek, co tyczy się również pozostałej waszej znakomitej i bratniej nam Polakom nacji. Prosimy was o wybaczenie" - padło na antenie.

Wcześniej w tej samej audycji Figurski żartował też z koloru skóry rzecznika Inspektoratu Transportu Drogowego Alvina Gajadhura. Pod koniec maja usłyszał za to zarzut publicznego znieważenia.

Zobacz wideo

Odsłonięto 10-metrowego tupolewa z betonu. "To wspólny pomnik pamięci" >>

TOK FM PREMIUM