Audiencja u papieża, noclegi, przeloty, surówki... - ZUS ogłasza przetarg na wyjazd do Rzymu

Oddział ZUS-u w Biłgoraju szuka w przetargu organizatora wycieczki dla urzędników do Rzymu i Watykanu. Lista wymogów zawiera audiencję generalną u papieża i dwie surówki na obiadokolację - podaje ?Gazeta Wyborcza?. Wycieczka ma być sfinansowana z funduszu socjalnego i dopłat pracowników - dokładna kwota zależy od ceny wycieczki, ale urzędnicy dołożą zapewne od 30 do 50 proc.

Jak czytamy w "Gazecie", "na pięciodniowy pobyt urzędnicy wyjadą we wrześniu i w październiku, w dwóch grupach i w innych terminach, aby ich wyprawa nie sparaliżowała pracy ZUS-u. Organizator zostanie wyłoniony w całkiem poważnym przetargu, który formalnie niewiele różni się od postępowań na wykonawcę drogi czy mostu. I podobnie jak wytrzymałość przęsła mostu tu dokładnie opisane zostały warunki dobrej zabawy".

Co wyszczególniono w zamówieniu? Transport na lotnisko sprzed siedziby oddziału ZUS-u w Biłgoraju, bilety lotnicze, opiekę pilota, bilety do obiektów, noclegi w hotelu, "minimum programowe", czyli listę obiektów do zwiedzenia oraz... modlitwę przy grobie Jana Pawła II i audiencję u Benedykta. Przykładowo: "Niedopuszczalne jest, aby uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie z bagażami", śniadania serwować należy w formie "wszystko bez ograniczeń", obiadokolacje - drugie danie do wyboru: mięso lub ryba i dwie surówki.

Czy taka wycieczka powinna być współfinansowana urzędnikom z funduszu socjalnego, na który łożyć musi pracodawca, w tym wypadku - państwo? "W 2001 r. Sąd Najwyższy w uzasadnieniu do wyroku dotyczącego pewnej firmy napisał, że fundusz świadczeń socjalnych "ma łagodzić różnice w poziomie życia pracowników i ich rodzin, a także emerytów i rencistów. Jest on wyrazem funkcji społecznej zakładu pracy, zaś jego adresatami są zwłaszcza rodziny o najniższych dochodach" - czytamy.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Po zabytkowym dworcu zostało zaorane pole. Tak znikła Łódź Fabryczna [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM