Chcieli wyrzucić Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta. Odszedł sam

Jan Tomaszewski, znany bramkarz i poseł Prawa i Sprawiedliwości, odszedł z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Tomaszewski ubiegł Przewodniczącego Klubu Władysława Żmudę, który chciał go usunąć za krytyczne wypowiedzi dotyczące reprezentacji Polski.

"Rezygnuję z Klubu Wybitnego Reprezentanta, jeśli tak koledzy sobie życzą" - mówi Jan Tomaszewski dla TOK FM. Dodaje, że swojego zdania nie zmieni i od dzisiaj jest "byłym członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta". Zaznacza, że taką decyzję podjął sam. "Mam nadzieję, że PZPN nie wystąpi do narodu polskiego, żeby wykreślić z pamięci nazwisko Jana Tomaszewskiego" - mówi były bramkarz.

Chcieli usunąć m.in. za wypowiedzi o piłkarzach

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że Żmuda wystąpił z wnioskiem o wykreślenie nazwiska Jana Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski za bulwersujące wypowiedzi pod adresem polskiej drużyny narodowej startującej w mistrzostwach Europy i poszczególnych piłkarzy, m.in. Damiena Perquisa.

Tomaszewski zrezygnował także z biletów na mecze reprezentacji Polski, które otrzymują członkowie KWRP. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie kibicuje polskiej drużynie.

Jan Tomaszewski: Nie będę kibicował Polakom

Jeszcze przed Euro 2012 Jan Tomaszewski kilkakrotnie powtarzał, że podczas mistrzostw nie będzie kibicował polskiej reprezentacji. " Brzydzę się koszulki polskiej reprezentacji ", " wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski ", " nie kibicuję drużynie Smudy. Trzymam kciuki za Niemców " - mówił.

"W polityce głupota nie stanowi przeszkody..." [BLOG]

Po zabytkowym dworcu zostało zaorane pole. Tak znikła Łódź Fabryczna [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM