"Pozwólcie nam zwiedzać Stadion Narodowy" [SŁUCHACZE TOK FM]

Na Stadionie Narodowym Euro skończyło się już po półfinale Niemcy-Włochy. Nim na murawę wrócą piłkarze, odbędzie się tam np. koncert Madonny. Ale według słuchaczy TOK FM, dobrze byłoby, gdyby stadion nie był dostępny tylko w czasie imprez. - Np. w soboty i niedziele ludzie mogliby zwiedzać Stadion Narodowy - proponuje jedna ze słuchaczek.

Według pomysłodawczyni to rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy nie interesują się futbolem, więc na mecz piłkarski na pewno się nie wybiorą. Ale zapewne chętnych znalazłoby się znacznie więcej. - Uważam, że jak kurz po Euro opadnie, dobrze byłoby, gdyby np. w soboty i niedziele za niewielką opłatą ludzie mogli obejrzeć Stadion Narodowy. Ja np. na żadnym meczu nie będę, bo się na tym nie znam. Ale Stadion Narodowy bardzo chciałabym zobaczyć - mówiła jedna ze słuchaczek TOK FM.

Dobrym przykładem jest np. stadion Wembley. - A w cenie biletu są takie atrakcje jak zwiedzanie szatni piłkarzy, stanowisk dziennikarskich, pomieszczeń i loży VIP-owskich, wejście na murawę itp. - wyliczała na Facebooku Aśka Ł-a.

A warto przypomnieć, że prawdziwe tłumy przewijały się przez Stadion Narodowy zawsze, kiedy obiekt można było zwiedzać.

Koncerty, bankiety...

Narodowe Centrum Sportu, które zarządza Stadionem Narodowym, ma długą listę pomysłów na to, jak zarabiać na obiekcie. Sezon koncertów zainauguruje w sierpniu sama Madonna. We wrześniu zagra Coldplay. A poza tym będą np. mecze Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Już bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość organizowania na stadionie mniejszych imprez: konferencji, eventów i spotkań biznesowych. - Na przykład na wrzesień tak naprawdę nie ma już ani jednego dnia wolnego, jeśli chodzi o zorganizowanie imprezy od kilkuset do kilku tysięcy osób - mówiła w rozmowie z TOK FM Daria Kulińska, rzeczniczka NCS.

"To nieprzyzwoite"

Ale pomysłem zwiedzania za "niewielką opłatą" Stadionu Narodowego nie zachwycili się wszyscy. - Wydaje mi się, że już każdy Polak zapłacił za budowę tego obiektu (i płacił będzie latami), więc wyciąganie teraz jeszcze więcej za możliwość zobaczenia go jest lekko nieprzyzwoite, droga Pani - odpowiadał pomysłodawczyni Wojciech K.

Passent: Jako współorganizatorzy Euro wygraliśmy, chociaż nie do zera

I już nikt nie może mieć wątpliwości, że autor wpisu do zwolenników "polskiego" Euro nie należy. Jak obrazowo opisywał na Facebooku: Euro 2012 jest jak piękny dom, który kupiło niezbyt zamożne młode małżeństwo, zaciągając wieloletni kredyt. Rodzina i sąsiedzi nie mogą wyjść z zachwytu, wszyscy zazdroszczą. Dom jest piękny i wygodny ale młode małżeństwo będzie go spłacało do końca życia, o ile w międzyczasie nie straci pracy itp. i bank go nie przejmie.

Ekonomiści: Euro się nam opłaci. Ale nie od razu. PRZECZYTAJ

Na zmianę tej opinii nie wpłyną zapewne żadne pochwały pod adresem zakończonej w niedzielę imprezy...

- Wydaje mi się, że Polacy stają się mistrzami organizacji. Nie chciałbym przesadzić, ale tak jest - stwierdził w "Komentarzach Radia TOK FM" były premier Jan Krzysztof Bielecki.

Duma rozpiera

A wśród słuchaczy TOK FM, którzy wzięli udział w dyskusji, też częściej słychać było chwalących niż narzekających. - Chyba pierwszy raz w życiu mogłem być dumny z Polski. Doskonała impreza pozwoliła - mam nadzieję - zniszczyć mnóstwo stereotypów. Okazało się, że wszechobecne na naszych ulicach niedźwiedzie wcale nie są takie groźne - pisał na Facebooku Wojciech C.

- Choć nie interesuję się sportem, Euro stało się dla mnie pięknym widowiskiem. W końcu poczułam się bardzo dumna z Polski, a przede wszystkim z Polaków. Cieszy mnie, że oprócz wspaniałej atmosfery potrafiliśmy udowodnić sceptykom, że jesteśmy narodem otwartym, potrafimy się cieszyć i przyjmować ludzi, którzy do nas przyjeżdżają - zachwalała jedna ze słuchaczek w audycji "Dzwoni się".

Alfabet Euro 2012: "A jak Angela, B jak BBC, C jak..." PRZECZYTAJ

Hiszpanie w euforii, Włosi płaczą [NAJLEPSZE ZDJĘCIA Z FINAŁU]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM