Zmiany w wydawaniu paszportów. Będzie łatwiej i szybciej

PRZEGLĄD PRASY. Posłowie planują wprowadzenie ułatwień dotyczących wydawania paszportów - informuje ?Dziennik Gazeta Prawna?. Wniosek paszportowy będzie można złożyć w każdym urzędzie wojewódzkim bez względu na miejsce zameldowania. Dodatkowo szybciej będą wydawane paszporty tymczasowe.

Do tej pory wniosek można było złożyć jedynie w miejscowościach, w których jesteśmy zameldowani. Projekt posłów PO, który zakłada możliwość składania wniosków w dowolnym urzędzie wojewódzkim, ma zostać złożony u marszałka Sejmu w przyszłym tygodniu.

Ponadto zakłada kilka dodatkowych uproszczeń. Obowiązująca ustawa nie pozwala na wydanie paszportu tymczasowego osobom, które muszą pilnie wyjechać z powodu obowiązków służbowych. "Teraz będzie to możliwe" - czytamy w "DGP".

"Wielu z nas jest zameldowanych w jednym mieście, a pracuje w innym. Jesteśmy bardziej mobilni, częściej prowadzimy interesy za granicą. Procedura administracyjna nie może uniemożliwiać wykonywania służbowych obowiązków i utrudniać życia" - przekonuje Mariusz Wójcik, poseł PO.

Przeczytaj cały artykuł w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Jak Europa traktuje homoseksualistów [RAPORT] >>

TOK FM PREMIUM