"80 proc. zadowolonych z Euro 2012? Po pierwsze, badania ordynarnie sfałszowano, po drugie..."

"I wreszcie, chwała Panu, koniec tej szopki z Euro" - nabija się z prawicowych mediów w "Gazecie Wyborczej" Janusz Anderman. "Z badań wynika, że z mistrzostw zadowolonych jest 80 proc. obywateli, a niezadowolonych 14 proc., ale nie bądźmy dziećmi. Po pierwsze, badania ordynarnie sfałszowano, a po drugie, kim są ci zadowoleni?" - ironizuje.

Ci zadowoleni to - jak pisze Anderman - "zindoktrynowane moskiewskie pachołki Putina i szwabskie sługusy wodzone na pasku Merkel". Pisarz, felietonista "GW", komentuje w ten sposób, jak do Euro 2012 odnoszą się prawicowe gazety. Przytacza fragment "Gazety Polskiej Codziennie": "Obecny obóz władzy w Polsce i sekundujące mu media będą się starały uczynić z Euro 2012 'mit założycielski' ich Rzeczypospolitej i wykreować pokolenie Koko. [...] Pokolenie Koko jest totalitarnie uśmiechnięte".

Śpiewak o polskiej prawicy: "Jak sekta". "Jakbym czytał Gomułkę" >>>

Publicysta zauważa, że jednak w prawicowym dzienniku są też "wydarzenia radosne". "Czytamy w 'GPC' o wspaniałym konkursie dla młodych i starych pod hasłem: 'Tomasz Sakiewicz w Twoim mieście': 'Chcesz, by Twoje miasto odwiedził redaktor 'Codziennej'? Wymyśl hasło promujące tygodnik 'Gazeta Polska' i wyślij SMS [...], koszt 6,15 zł brutto".

Anderman podsumowuje: "Tak, oni mają swoje totalitarne Koko, a my budujące wydarzenia, na temat których - rzecz jasna! - reżimowa prasa nawet się nie zająknęła".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>>

Jak Europa traktuje homoseksualistów [RAPORT] >>

Czy jesteś zadowolony z EURO 2012?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM