Obława na porywaczy małej Czeszki. Szukają ich w całej Polsce [ZDJĘCIA]

Polska policja włączyła się w poszukiwania uprowadzonego wczoraj na terenie Czech dziecka. Powiadomione zostały jednostki policji w całym kraju, informację o porwaniu przekazano także Straży Granicznej.

Niespełna miesięczna dziewczynka została porwana z wózka wczoraj w Czechach. Sprawcy, najprawdopodobniej kobieta i mężczyzna, mogą poruszać się po terenie Polski samochodem VW Tiguan. Na prośbę strony czeskiej w poszukiwania włączyła się polska policja.

Co najmniej dwójka porywaczy

Miesięczna dziewczynka Janova Michala (ur. 16.06.2012 r.) została wczoraj porwana z wózka w miejscowości Uście nad Łabą (Usti nad Labem). Nie wiadomo jeszcze, kim byli porywacze. Wiadomo, że są to przynajmniej dwie osoby: mężczyzna o białym kolorze skóry, wzrost ok. 180-190 cm z brązowymi włosami do ramion. Był ubrany w niebieskie spodnie typu 3/4 oraz T-shirt. Towarzyszyła mu kobieta o białym kolorze skóry z długimi włosami.

Porywacze jadą w kierunku Białorusi

Poszukiwani poruszają się pojazdem marki VW Tiguan, kolor czarny, rok produkcji 2010-2011, który może posiadać białoruskie tablice rejestracyjne i poruszać się po terenie Polski - prawdopodobnie zmierza w kierunku granicy polsko-białoruskiej.

Rysopis zaginionej Janovy: wzrost 49-50 cm, waga 3,3 kg. W dniu zaginięcia ubrana była w szary T-shirt w niebieskie paski, szare spodenki oraz różowe buciki.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu dziecka lub samochodu, którym poruszają się porywacze, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Wrak znaleziony na Alasce to samolot z 1952 roku. Podróżowały nim 52 osoby >>

TOK FM PREMIUM