Kto na szefa PZPN? Kręcina, Lato, Czarnecki? 74 proc. z was: Żaden [WYNIKI SONDY]

Czytelników Gazeta.pl zapytaliśmy, kto powinien zostać nowym prezesem PZPN. O stanowisko ubiegają się Zdzisław Kręcina, Ryszard Czarnecki i Grzegorz Lato. Miażdżąca większość z tych, którzy wzięli udział w naszej sondzie, odpowiedziała: ?Żaden, bo PZPN potrzebuje poważnego i kompetentnego szefa?.

Jesienią wybrany zostanie nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej . Do objęcia stanowiska jest trzech kandydatów: obecny szef PZPN Lato, europoseł PiS Czarnecki i były sekretarz generalny związku Kręcina.

W nowej sondzie Gazeta.pl zapytaliśmy czytelników portalu, który z czterech kandydatów - razem z Michałem Listkiewiczem - powinien objąć to stanowisko. Do godz. 22.05 przeważająca większość, bo 74 proc. lub 3764 osoby, uznała, że żaden z nich, bo "PZPN potrzebuje poważnego i kompetentnego szefa".

Po 7 proc. wszystkich głosów otrzymali Zdzisław Kręcina i Ryszard Czarnecki. Ten pierwszy, bo "ma doświadczenie - przez 12 lat był sekretarzem PZPN", a ten drugi, bo "tyle lat kręci się wokół PZPN, więc może wreszcie warto dać mu szansę". Tylko o jeden punkt procentowy mniej dostał Michał Listkiewicz - 296 osób uznało, że "zapomnieliśmy już o jego 'dokonaniach' za czasów jego prezesury".

Grzegorza Latę jako najlepszego kandydata na szefa PZPN wskazało zaledwie 3 proc. tych, którzy wzięli udział w sondzie. Tyle samo przyznało z kolei, że nie ma w tej kwestii zdania. Ogółem do godz. 22.05 w sondzie Gazeta.pl udział wzięło 5031 osób.

Kto powinien zostać nowym prezesem PZPN? GŁOSUJ >>

Na chwilę przed śmiercią. Fotograf uwiecznia psy skazane na uśpienie [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM