Femen o Wojewódzkim i Figurskim: Wsadziłybyśmy ich do więzienia!

- Wojewódzki i Figurski? Najchętniej wsadziłybyśmy ich do więzienia! - mówi "Wprost"; Jewhenija Krajzman, jedna z najbardziej znanych aktywistek ruchu Femen. - Dobrze, że przynajmniej wyrzucili ich z pracy. Może zaczną się zastanawiać nad tym, co mówią - dodała.

Po kiepskim żarcie o gwałceniu Ukrainek, który na antenie radia Eska Rock, wygłosili Kuba Wojewódzki i Michał Figurski, Ukraina się zagotowała.

Femen zaś milczał i było to milczenie zastanawiające. Reakcji nie było też na Facebooku, gdzie aktywistki piszą o swoich akcjach. Powód? Femen był zajęty czymś innym: - Praktycznie codziennie organizowałyśmy akcje przeciwko Euro 2012 - mówi "Wprost" Jewhenija Krajzman.

"Przyglądamy się ich działalności"

Dwaj radiowcy zwyczajnie nie zmieścili się w grafiku. Na początku protestujący na okrągło Femen w ogóle nie zauważył istnienia Wojewódzkiego i Figurskiego.

Potem, gdy aktywistki znalazły czas, by przedyskutować sprawę, okazało się, że dwaj radiowcy zostali już potępieni i wyrzuceni. To wystarczyło: - Na tę chwilę jesteśmy usatysfakcjonowane, choć naszym zdaniem za te słowa powinni siedzieć. Przyglądamy się ich działalności. Protest będzie, jeśli jeszcze raz powiedzą coś podobnego. Oni uważają nas za mięso do zaspokajania swoich zachcianek albo za woły robocze. Nikt nie ma prawa tak traktować kobiet, nieważne czy z Ukrainy, czy jakiegokolwiek innego kraju - mówi Krajzman.

Więcej o Femenie przeczytasz w najnowszym wydaniu tygodnika Wprost .

Wojna ze "Zjawą". Sądowy finał bezprecedensowej prowokacji dziennikarskiej >>

TOK FM PREMIUM