200 tys. kary za "Top Model" wystarczy? "Nie, zasłużyli na najwyższą karę" [WYNIKI SONDY]

Czytelników Gazeta.pl zapytaliśmy, czy 200 tys. zł kary, które KRRiT wymierzyła TVN m.in. za poniżanie uczestniczek "Top Model", jest wystarczające. Większość z was jest zdania, że nie. Większa część biorących udział w sondzie odpowiedziała, że stacji należało wymierzyć maksymalną karę lub w ogóle zdjąć program z anteny.

200 tys. zł - taką karę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN. KRRiT uznała, że emitowane jesienią 2011 r. odcinki programu "Top Model" mogły mieć negatywny wpływ na rozwój dzieci, a zachowanie jurorów naruszało godność uczestniczek.

Czytelników Gazeta.pl zapytaliśmy, czy to wystarczająca kara. Większość uczestników sondy uważa, TVN powinno być ukarane jeszcze surowiej - 43 proc. pytanych (1834 osoby) uznało, że stacji należało wymierzyć karę maksymalną, czyli 537 tys. zł. 22 proc. z kolei - lub 951 internautów - jest zdania, że KRRiT powinna była wymusić na TVN zdjęcie programu z ramówki.

27 proc. czytelników portalu - 1158 uczestników sondy - zagłosowało za tym, że "nie powinno się nakładać żadnej kary, bo uchybienia to po prostu konwencja programu". 4 proc. z kolei - 160 osób - uznało, że 200 tys. zł będzie odpowiednią nauczką dla Wiertniczej.

Również 4 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Do godz. 21 w naszej sondzie udział wzięły w sumie 4292 osoby.

200 tys. zł to wystarczająca kara dla TVN? Nadal możesz głosować >>

[WASZYM ZDANIEM] Więcej sond internetowych >>

Krwawe starcia z policją przeciwko oszczędnościom budżetowym [DUŻE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM