IMGW ostrzega: Na Mazurach mogą wystąpić trąby powietrzne

- Nasze modele pokazują, że na obszarze Jezior Mazurskich oraz w południowo-wschodniej Polsce mogą wystąpić trąby powietrzne - informują meteorolodzy z IMGW. Trzeba się też spodziewać intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru.

- Szanse na pojawienie się trąb powietrznych, ze względu na przewidywane warunki atmosferyczne, nie są duże - zaznaczają synoptycy.

Zobacz wideo

Dzisiaj w całej Polsce będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. W całym kraju możliwe są też przelotne opady deszczu lub burze, także z opadami gradu. Temperatura maksymalna to od 18 stopni na północnym zachodzie Polski do 23 st. w centrum i 28 st. na południowym wschodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu do 70 km/h, a w czasie burz do 90 km/h.

"Łowcy Burz" o możliwości wystąpienia trąby

- Możliwość wystąpienia dziś trąb powietrznych jest, ale jest to możliwość mała - mówi Piotr Żurowski, rzecznik prasowy polskich "Łowców Burz". Jak dodaje, wyśledzenie takiego zjawiska możliwe jest kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście minut przed jego powstaniem. - Na naszej stronie na bieżąco publikujemy ostrzeżenia - mówi Żurowski.

TOK FM PREMIUM