Plajta kolejnego biura podróży. 412 osób jest w Egipcie

Zbankrutowało biuro podróży Blue Rays. To druga w tym sezonie upadłość biura zarejestrowanego na Mazowszu. Z Blue Rays na wakacjach w Egipcie w tej chwili jest 412 osób.

Biuro było powiązane z Alba Tour, które zbankrutowało kilka dni temu. Blue Rays poinformowało o swojej sytuacji Mazowiecki Urząd Marszałkowski. Organizowało wyjazdy do Egiptu.

W tym sezonie upadły też dwa biura podróży z Wielkopolski i jedno z Małopolski. Największym biurem, które zaliczyło plajtę w tym roku, jest Sky Club. Organizowało wyjazdy pod marką własną oraz Triady. Za granicą było wtedy ok. 4,7 tys. klientów biura.

Nie ostatni upadek

- Upadek Sky Club to prawdopodobniej nie ostatnie bankructwo w branży turystycznej w tym roku - ostrzegał Adam Łącki , prezes Krajowego Rejestru Długów. W czerwcu przybyło w KRD kolejnych siedem zadłużonych biur podróży, jest już ich łącznie 446. To prawie jedna piąta wszystkich działających wszystkich działających w Polsce.

W Polsce działa ok. 3,2 tys. licencjonowanych organizatorów turystyki. - Branża turystyczna od 2 lat przeżywa kryzys i to widać w naszym rejestrze. Rosnące kursy walut, zamieszki w Afryce Północnej i Grecji, kryzys ekonomiczny na południu Europy i obawy przed kryzysem w Polsce sprawiają, że z roku na rok maleje liczba osób korzystających z usług biur podróży. A to przekłada się na mniejsze zyski - mówi Łącki . - Kłopoty mają już nie tylko mali i średni organizatorzy turystyki, ale także ci najwięksi. W KRD jest notowanych kilka biur z pierwszej dziesiątki

DOSTĘP PREMIUM