Passent: mam większe zaufanie do lekarza, który pochodzi z lekarskiej rodziny

- Mam większe zaufanie do młodego lekarza, który pochodzi z rodziny lekarskiej czy prawnika z rodziny prawniczej, którego ojca znam - mówił w Popołudniu Radia TOK FM Daniel Passent.

Nepotyzm jest czymś naturalnym, a u nas jest częścią naszej kultury>>

Przez cały dzień rozmawiamy dziś o nepotyzmie : skąd się wziął, czy jest polską specjalnością i czy można z nim walczyć. To pokłosie ujawnionych nagrań z rozmów działaczy PSL, a także m.in. kariery Daniela Kalemby, syna nowego ministra rolnictwa, w ARR.

- Gdybym budował od nowa redakcję, to bym zaprosił dziennikarzy, których znam czy dzieci, które mi ktoś poleci - komentował w Popołudniu Radia TOK FM Daniel Passent. - Mam większe zaufanie do młodego lekarza, który pochodzi z rodziny lekarskiej czy prawnika z rodziny prawniczej, którego ojca znam. Nie można nie docenić tego, ile oznaczają warunki, w jakich się wzrasta - dodał publicysta "Polityki".

Tomasz Terlikowski z portalu Fronda.pl zgodził się: Każdy tworząc redakcję, zatrudniałby znajomych. Ale redakcja to coś innego niż urząd gminy - podkreślił. Passent tłumaczył: Poczucie przyzwoitości i jawność to najważniejsze warunki zapobiegania nepotyzmowi.

Wg min. Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz nie można wymagać od dzieci polityków, żeby rezygnowały z wykonywanej pracy, jeśli na swoją pozycję zapracowały samodzielnie. - Nie możemy dojść do absurdu, że każdy, kto jest moim znajomym czy krewnym, będzie napiętnowany . Za to, że pracuje gdziekolwiek - mówiła w TOK FM pełnomocniczka ds. równego traktowania.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM