"Nie można w żaden sposób usprawiedliwić gwizdania na obchodach" - wyniki sondy

Aż 84 proc. użytkowników biorących udział w naszej sondzie internetowej uważa, że w żaden sposób nie można wytłumaczyć buczenia i gwizdania na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego. Tylko 10 proc. miało odmienne zdanie.

Gwizdy i buczenie na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego wywołały oburzenie. Jednak pojawiły się opinię, że takie zachowanie można wytłumaczyć. - Ci ludzie często tylko przy takich obchodach mogą pokazać władzy, co myślą - stwierdził w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" poseł PiS Przemysław Wipler. Zapytaliśmy o to użytkowników naszego portalu .

Do godziny 19.30 w naszej sondzie zagłosowało 3328 osób. Ogromna większość - 84 proc. (2812 głosujących) uważa, że gwizdania i buczenia na uroczystościach nie da się w żaden sposób usprawiedliwić.

Tylko 10 proc. biorących udział w sondzie (336 głosujących) poparło wypowiedź posła. Natomiast 5 proc. użytkowników sondy (180 głosujących) uważa, że "gwizdy nie powinny mieć miejsca, ale są powody, dlaczego mają miejsce, więc trzeba całą sytuację na spokojnie przeanalizować".

Zobacz inne nasze sondy >>

DOSTĘP PREMIUM