"Należy sprywatyzować wyciągi i kolejki linowe" [WYNIKI SONDY]

Aż 76 proc. użytkowników sondy uznało, że należy sprywatyzować polskie wyciągi narciarskie i kolejki linowe. Nawet gdyby miała je przejąć zagraniczna firma.

Na jesieni mają zostać sprywatyzowane wyciągi narciarskie i kolejki linowe . - Rozpoczęcie procesu prywatyzacji spółki PKP Polskie Koleje Linowe planowane jest jeszcze w bieżącym roku - mówi rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński. Sprzeciwiają się temu górale i PiS. - Jesteśmy przeciw, zdecydowanie przeciw, i uczynimy wszystko, żeby ta prywatyzacja nie doszła do skutku - mówił Jarosław Kaczyński.

Zapytaliśmy naszych czytelników, co o tym sądzą. 76 proc. z nich uznało, że należy przeprowadzić prywatyzacje. 55 proc. głosujących do godziny 20.30 (1764 użytkowników) dopuszcza możliwość, by wyciągi i kolejki linowe przejęła firma z zagranicy. Za sprzedażą było kolejnych 21 proc. biorących udział w sondzie (685 internautów), ale chcieliby, aby nabywcą była polska firma.

Przeciw prywatyzacji opowiedziało się 23 proc. głosujących (748 osób). W sumie w naszej sondzie do 20.30 głosowało 3197 osób.

DOSTĘP PREMIUM