Chaos w Warszawie: woda wdarła się na budowę stacji II linii metra

Podczas budowy II linii metra na stację Powiśle wdarła się woda z podziemnego cieku. Warszawiacy muszą się liczyć z utrudnieniami przy dojeździe do pracy. Zamknięte są most Świętokrzyski i tunel na Wisłostradzie, pod Centrum Nauki ?Kopernik?. - Na szczęście nic nikomu się nie stało - powiedział Radiu TOK FM rzecznik prasowy II linii metra Mateusz Witczyński.

- Natrafiliśmy przy budowie połączenie pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią stacji na ciek wodny. Ta woda z piaskiem wylała się do części stacji. Na szczęście nic nikomu się nie stało - powiedział Mateusz Witczyński.

Stacja Powiśle składa się aż z czterech kondygnacji, gdyż linia metra biegnie pod Wisłą. Zalana została najniższa kondygnacja.

Zobacz wideo

Ze względów bezpieczeństwa zamknięto dwie trasy przebiegające najbliżej. Policja zorganizowała objazdy. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Autobusy linii 185 od samego rana zostają w obu kierunkach jazdy skierowane na trasę objazdową przebiegającą ulicą Dobrą (tak jak linia 118). Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki. Funkcjonowanie przystanków Pomnik Syreny 01 oraz 02 zostaje zawieszone. Autobusy linii 102, 162, N13, N14, N63 oraz N64 kierowane są na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne.

Niestety po skierowaniu ruchu ciężarówek na Pragę tworzą się tam ogromne korki, podaje "Gazeta Stołeczna".

Relacja na żywo z problemów komunikacyjnych w Warszawie po zalaniu stacji metra >>>

DOSTĘP PREMIUM