Kto winny ws. Amber Gold? 2/3 Polaków uważa, że państwo [SONDAŻ]

Złe prawo bądź nieskuteczne działanie jego organów to wynik kłopotów z Amber Gold. Takiego zdania wg sondażu dla ?Dziennika Gazety Prawnej? jest ponad 60 proc. z nas. W parabanku obiecującym krociowe zyski zainwestowali ludzie, który teraz mają problem z odzyskaniem swoich pieniędzy.

To chciwość kazała lokować pieniądze w obiecującym cuda na patyku parabanku [BLOG EWY WANAT]

Klientów odpowiedzialnością za zły wybór miejsca do ulokowania gotówki obarcza tylko co siódmy ankietowany - wynika z sondażu Homo Homini dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Na system prawny jako głównego sprawcę kłopotów klientów Amber Gold wskazało 44 proc. ankietowanych, a na organy państwa - niespełna 21 proc. Winę klientów wskazuje 13 procent ankietowanych, a niemal 22 proc. nie ma zdania w tej sprawie. Sondaż przeprowadzono na próbie 1079 osób.

Zobacz wideo

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dziś Komitet Stabilności Finansowej z udziałem przedstawicieli NBP, KNF, a także resortów finansów i sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Finansów przygotowuje rozwiązania mające ograniczyć działalność parabanków i firm takich jak Amber Gold.

Klienci tej ostatniej muszą czekać na pieniądze lub dochodzić swych praw sami. Jeden z nich złożył wniosek o upadłość firmy, co ma odsunąć właściciela od procesu likwidacji spółki. Sąd zajmie się wnioskiem najpóźniej jutro. Trwa ustalanie, kto zawinił, że Marcin Plichta, osoba z kilkoma wyrokami za oszustwa finansowe, mogła bez większych problemów zakładać kolejne firmy.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM