Nie powstanie film o Wałęsie? Producent zrywa umowę z Amber Gold

Spółka Amber Gold nie będzie sponsorem filmu o Lechu Wałęsie w reż. Andrzeja Wajdy - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie Michał Kwieciński z Akson Studio, które jest producentem tego filmu. Jak podają producenci, istnieje ryzyko, że film nie zostanie ukończony.

Jak tłumaczył Kwieciński, pieniądze przekazane producentom filmu przez spółkę zostaną złożone w depozycie bankowym do czasu wyjaśnienia sprawy Amber Gold. Obecna na konferencji dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz powiedziała, że wskutek tego, iż producenci rezygnują z wykorzystania pieniędzy przekazanych przez Amber Gold, powstało ryzyko, iż film nie zostanie ukończony.

Zobacz wideo

Kwieciński uspokajał jednak, że rozpoczyna właśnie poszukiwanie nowych sponsorów dla filmu. Zapowiedział, że premiera filmu "Wałęsa", którą pierwotnie planowano na początek 2013 roku, zostanie przesunięta - na kwiecień lub wrzesień 2013 r.

Spółka Amber Gold była jednym ze sponsorów filmu "Wałęsa" Wajdy. Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor zarządzający Akson Studio, producenta filmu, odmówiła podania kwoty przekazanej przez Amber Gold, zasłaniając się tajemnicą handlową. Zdjęcia do filmu "Wałęsa" Wajdy zakończyły się 30 czerwca. Teraz trwają prace postprodukcyjne.

DOSTĘP PREMIUM