Sąd nie zgodził się na upadłość OLT Express. To problem dla klientów

Sąd oddalił wniosek OLT Express o ogłoszenie upadłości. Jego zdaniem spółka nie dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszty postępowania. To problem dla klientów, którzy kupili bilety, ale z nich nie skorzystają - czytamy w ?Dzienniku Gazecie Prawnej?.

Sąd oddalił wniosek na podstawie art. 13 ust. 1 prawa upadłościowego i naprawczego - ustalił "DGP" w Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy. Do tej pory do sądu nie wpłynęło zażalenie na postanowienie w tej sprawie.

A to może skomplikować sytuację niedoszłych pasażerów przewoźnika, którzy kupili bilety na odwołane loty.

"Oddalenie wniosku o upadłość oznacza, że spółka nie ma gotówki na kontach oraz nie posiada majątku, który można łatwo sprzedać. Należy pamiętać, że sąd, stosując ten przepis, zwraca głównie uwagę na to, czy spółka ma pieniądze przynajmniej na pierwszy okres postępowania upadłościowego, by syndyk sfinansował pierwsze czynności, jak np. wysłanie listów do wierzycieli. Jeśli środki nie zostaną wykazane, wniosek o ogłoszenie upadłości zostaje oddalony" - tłumaczy w "DGP" Anna Maria Pukszto, partner w kancelarii Salans.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" .

TOK FM PREMIUM