PiS inwestuje w "Gazetę Polską Codziennie". Sakiewicz: Inwestor nie będzie ingerował w treści

Powiązana z PiS spółka Geranium przejęła większość udziałów w wydającej dziennik "Gazeta Polska Codziennie" spółce Forum SA - donosi Presserwis. Jak zapewnia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC", inwestor zobowiązał się w umowie nie ingerować w treść pisma.

Według wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego Geranium zajmuje się działalnością wydawniczą i producencką. 149 udziałów w Geranium ma związana z Instytutem Lecha Kaczyńskiego spółka Srebrna. Jej spółka córka, Słowo Niezależne, jest z kolei właścicielką portalu Niezalezna.pl oraz miesięcznika "Nowe Państwo".

Związki z PiS w Geranium ma także jego prezes Jacek Cieślikowski, który jest radnym Warszawy oraz asystentem Jarosława Kaczyńskiego. Poza tym w lipcu br. na stanowisku prezesa spółki Forum SA zasiadła Janina Goss, bliska znajoma prezesa PiS i była szefowa rady nadzorczej TVP z nadania tej partii. Goss jest także członkiem zarządu spółki Srebrna.

Wcześniej prezesem Forum był Tomasz Sakiewicz. - Życzeniem inwestora było, by prezesem Forum została pani Goss. Jednak ustąpienie ze stanowiska było moją decyzją. Chciałem się zająć pracą redakcyjną, a nie zarządzaniem - powiedział Presserwisowi Sakiewicz.

Jak zapewnił, inwestor zobowiązał się nie ingerować w sprawy redakcyjne "Gazety Polskiej Codziennie". Sakiewicz nadal pozostaje wiceprezesem spółki Słowo Niezależne i jest redaktorem naczelnym "GP".

Więcej w serwisie Press.pl.

DOSTĘP PREMIUM