Cejrowski: TVN to tajni współpracownicy komunistów

Wojciech Cejrowski, którego programy emituje TVN Style, nazwał w wywiadzie TVN ?TW - tajnymi współpracownikami komunistów? - donosi Presserwis.

Wypowiedź padła w wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego". Cejrowski zapytany, czy jego zwolennicy nie mają problemu z jego współpracą ze stacją TVN, stwierdził: "Kiedy moi ludzie zarzucają mi, że idę do 'ważnego' TVN-u, odpowiadam, że wybór mamy dziś trochę jak za komuny. TVP to komuniści. TVN to TW, tajni współpracownicy komunistów, kapusie, donosiciele. A Polsat to tajne służby, goście o 17 paszportach i 18 nazwiskach".

"Być może będę nawoływał do rewolucji"

Cejrowski ostro wypowiada się także o pośle SLD Ryszardzie Kaliszu. "Kiedy spotykam w przestrzeni publicznej Kalisza, wrzeszczę 'Precz z komuną!'. Bo to nie jest obywatel, który nagle zaczął uczestniczyć w socjaldemokratycznej partii. To nieukarany przestępca, zdrajca ojczyzny" - mówi. Jak dodaje, takim osobom jak Kalisz "powinno się zaproponować wagony na Wschód, do ich mocodawców".

Cejrowski stwierdza także, że w Polsce nie ma niepodległości ani wolnych mediów, a państwem rządzą "serwiliści i chłoptasie". "I dlatego być może w którymś momencie będę nawoływał do rewolucji - żeby ich obalić przemocą i odsunąć od władzy" - przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

Co na to TVN Style?

- Bez komentarza - odpowiedziała Presserwisowi szefowa TVN Style Małgorzata Łupina na pytanie, czy stacja zamierza dalej współpracować z Cejrowskim.

W TVN Style można zobaczyć programy "Po mojemu. Wojciech Cejrowski" i "Wojciech Cejrowski. Boso".

Jak przypomina Presserwis, kilka lat temu TVN wytoczył proces "Naszemu Dziennikowi" za użycie pod swoim adresem sformułowań "medialne ZOMO", "goebbelsowska propaganda", "medialni terroryści". Sprawę wygrał.

DOSTĘP PREMIUM