Pluskwy w pociągu PKP. Pogryzły pasażerów

Pasażerowie pociągu TLK relacji Kraków - Szczecin zostali pokąsani przez uciążliwe owady. Kolej zapewnia, że to odosobniony przypadek. Trwa postępowanie wyjaśniające.

Pluskwy zostały zauważone przez pasażerów pociągu TLK "Uznam". Pogryzieni przez owady podróżni zgłosili sprawę konduktorowi - relacjonuje "Głos Szczeciński". Pracownik znalazł dla nich inne miejsca i poinformował, że przedział zostanie zamknięty.

Okazało się jednak, że nic takiego nie nastąpiło. Wkrótce zarobaczone miejsca zajęli inni pasażerowie. Nie zostali powiadomieni o obecności pluskiew - czytamy w gazecie.

"Trwa postępowanie wyjaśniające"

Beata Czemerajda z zespołu ds. relacji z mediami PKP Intercity S.A. zapewnia dziennikarzy "Głosu Szczecińskiego", że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Jej zdaniem tego typu przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, a wagony są sprzątane regularnie i dokładnie. Nie tłumaczy, dlaczego kolejni pasażerowie zajęli przedział przed dokonaniem dezynsekcji.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek w PKP. O analogicznej sytuacji pisaliśmy w 2009 roku. Wtedy pluskwy pokąsały pasażerkę pociągu relacji Warszawa - Lublin.

DOSTĘP PREMIUM