1000 zł za podręczniki? Dlaczego tak drogo? [DEBATA TOK FM po godz. 13]

?To nie jest kraj prorodzinny, lecz k***a, antyrodzinny!!!? - pisze do nas jedna ze słuchaczek Radia TOK FM. I wylicza: na wyprawkę dla swoich dzieci do szkoły musi wydać w tym roku ok. 1000 zł. Już teraz jednak wie - w przyszłym roku będzie drożej.

Dostaliśmy od naszej słuchaczki wiadomość:

"Bardzo przepraszam za przekleństwo: k***a mać!!!! Baśka - 1. klasa szkoły podst., zestaw podręczników - 336 zł, Zocha - 3. kl. szk. podst. - 346 zł, Zuza - 6. kl. szk. podst. - 349 zł + wydatki na zeszyty, długopisy, kolorowe papiery, plasteliny, farby, obiady x 3... To nie jest kraj prorodzinny, k***a, antyrodzinny!!!!!!! No szlag mnie trafił!".

I tym się właśnie dzisiaj zajmiemy w debacie TOK FM. Po godzinie 13 na portalach TOKFM.pl i Gazeta.pl zapraszamy na transmisję dyskusji, którą poprowadzi Łukasz Grass. Naszych gości (przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej, byłego szefa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, prezesa fundacji Nowoczesna Polska oraz reprezentanta jednego z największych wydawnictw WSIP) zapytamy: dlaczego podręczniki są tak drogie? Czy nie można by ich wydawać taniej? Co zrobić, żeby były bardziej dostępne?

Zapraszamy również państwa do dyskusji! W trakcie debaty pytania będzie można zadawać w komentarzach tego tekstu oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku.

Zapraszamy!

TOK FM PREMIUM