Meller: Drogie panie, nadal uważacie, że dzisiejsi faceci mają tak słodko?

- Zrozum, chłopie, że najwyższą formą męskości jest zrozumienie dla walki kobiet o swe miejsce w życiu, zaś twoje zastanawianie się nad własną rolą w zmieniającym się świecie to niemęskie kwękolenie - pisze w najnowszym ?Newsweeku? Marcin Meller.

Przy okazji Kongresu Kobiet Marcin Meller narzeka, że w dyskusjach dotyczących równouprawnienia kobiet mężczyźni to "zazwyczaj wraże, a panujące tło". Dziennikarz zaprasza więc kobiety do zastanowienia się, czy chciałyby być dzisiaj facetem.

A więc, jaki obraz idealnego mężczyzny wyłania się z pism i seriali dla kobiet? "Masz, chłopie, być męski, ale jednocześnie wrażliwy. Najlepiej tak wrażliwy jak filmowy przyjaciel gej głównej bohaterki, który zawsze zrozumie, pocieszy, utuli. Masz być empatyczny, wyrozumiały, partnerski, ale jesteś facetem, więc wniesienie gdańskiej szafy trzydrzwiowej na czwarte piętro to powinna być dla ciebie betka, żart i czysta radość. Twe męskie ramię ma być czasem jak stal, a niekiedy jak atłasowa poduszeczka" - pisze Meller.

"Mam dość! Przecież Józef nigdy nie przywalił Maryi!" - uczestniczki Kongresu Kobiet >>>

"Nie możesz być zniewieściały, ale..."

Publicysta wylicza następnie liczne obowiązki współczesnego mężczyzny, których wypełnianie łączy się z lawirowaniem między różnymi pułapkami. "Zarób na rodzinę, w końcu jesteś mężczyzną (...), ale przecież nie będziesz robić problemu, jeśli ona zarabia więcej. Zniesiesz to godnie, a jak nie, to co z ciebie za nowoczesny facet".

Inny przykład to kwestia "dbania o siebie" mężczyzn. Jednocześnie panowie przesadzać nie mogą. "Nie możesz być zniewieściały, wymuskany, ale przaśny i byle jaki też nie możesz. A jaki masz być? Sam sobie odpowiedz, w końcu jesteś mężczyzną" - ironizuje.

"Drogie panie, pytam: nadal uważacie, że dzisiejsi faceci mają tak słodko?" - pyta na koniec.

Cały komentarz Marcina Mellera w najnowszym "Newsweeku".

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM