Tym: Partii Ziobry marzy się czysta etnicznie wieś

- Partii Europejczyka Ziobry marzy się czysta etnicznie od Bugu do Odry nasza kochana polska wieś spokojna. Do tej czystości doprowadzi się kłótniami, pretensjami, ostracyzmem - pisze w najnowszej ?Polityce? Stanisław Tym.

Politycy Solidarnej Polski chcą wprowadzić przepis, według którego jeśli wyniki aktualnego spisu powszechnego wykażą, że w gminie mieszka mniej niż 20 proc. przedstawicieli mniejszości, władze gminy mają zwrócić się do ministra administracji i cyfryzacji o wykreślenie gminy z rejestru. Wtedy dwujęzyczne tablice byłyby wtedy zdejmowane.

Solidarna Polska nie lubi mniejszości, chce likwidować dwujęzyczne napisy >>>

"Uzasadnienie: brak zmian może powodować dyskomfort ludności polskiej zamieszkującej daną gminę" - przytacza Stanisław Tym.

"Projekt ma być głównie wymierzony w mniejszość niemiecką, która - jak uważa poseł Patryk Jaki (przygotował projekt) - ma zbyt duże wpływy na Opolszczyźnie. Partii Europejczyka Ziobry marzy się czysta etnicznie od Bugu do Odry nasza kochana polska wieś spokojna. Do tej czystości doprowadzi się kłótniami, pretensjami, ostracyzmem. A wtedy jedynym tematem rozmów na spotkaniach samorządowców będzie wyższość klusek polskich nad kluskami śląskimi" - podsumowuje pomysły SP publicysta.

Cały felieton w najnowszej "Polityce" >>>

DOSTĘP PREMIUM