Brat Marii Kaczyńskiej nie zgadza się na ekshumację: Nie ma podstaw

"Nie ma podstaw do ekshumacji Marii Kaczyńskiej. Osobiście towarzyszyłem jej ciału do samego końca, do złożenia zwłok w trumnie? - napisał na profilu na FB poświęconym zmarłej prezydentowej jej brat Konrad Mackiewicz.

"Skandaliczne historie, które opowiada w mediach Paweł Deresz, są nieprawdziwe" - dodał Mackiewicz .

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" w zeszłym tygodniu Paweł Deresz, mąż zmarłej w katastrofie Jolanty Szymanek-Deresz powiedział m.in. : - Swoją drogą dziwię się, że ci polityczni awanturnicy nie domagają się ekshumacji zwłok pary prezydenckiej. Jeżeli wierzyć temu, co głosi pan Antoni Macierewicz, to był zamach przede wszystkim na prezydenta. A jeśli tak, to dokładne zbadanie zwłok pary prezydenckiej dałoby odpowiedź, ile jest w tym prawdy.

Deresz zaznaczał jednak w różnych wypowiedziach, że nie zgadza się na ekshumację swojej żony. Ekshumacji wszystkich ofiar domaga się natomiast córka Zbigniewa Wassermanna Małgorzata.

W zeszłym tygodniu na Powązkach odbyły się ekshumacje Anny Walentynowicz i wiceprzewodniczącej fundacji Golgota Wschodu Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Eksperci pracowali w atmosferze awantury, przed cmentarzem zebrali się zwolennicy PiS, na teren prac próbowali wedrzeć się politycy PiS, m.in. Anna Fotyga i Antoni Macierewicz. Posłowie PiS nie dopuścili do wyjazdu radiowozu z terenu cmentarza.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM