Kownacki: Przeprowadzić badania zawartości alkoholu we krwi gen. Błasika

- Prokuratura powinna przeprowadzić badania zawartości alkoholu we krwi generała Błasika. Wyniki takiego badania będą znaczące. Jeśli prokuratura sama nie zdecyduje się na badania, złożę wniosek w tej sprawie - zapowiedział w radiu RMF FM Bartosz Kownacki, pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Zdaniem Kownackiego "prokurator generalny mylił się już wielokrotnie, wielokrotnie też mówił nieprawdę". - Twierdząc, że źródłem zamiany ciał ofiar katastrofy smoleńskiej był błąd rodzin, Seremet ponownie się myli lub świadomie broni błędów prokuratury i państwa - uważa Bartosz Kownacki.

- Dzwonią do mnie rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, których wcześniej nie reprezentowałem. Wszyscy są przerażeni tym, czego się dowiadują - mówił mecenas Kownacki w RMF FM. - Rozumiem słowa Małgorzaty Wassermann o tym, że zniecierpliwiona ujawni kiedyś znane pełnomocnikom rodzin akta sprawy smoleńskiej. Sam być może się na to zdecyduję - dodaje.

- Jest grupa posłów SP, która chciałaby, tak jak ja, powrócić do PiS. Dwie osoby są szczególnie zainteresowane - zdradza Kownacki. Dodał również, że ma nadzieję na powrót Zbigniewa Ziobry do PiS.

DOSTĘP PREMIUM