Groźny wypadek w Zabrzu. Matka z dzieckiem potrącona na pasach [WIDEO]

Kobieta z wózkiem potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych w Zabrzu. W wyniku uderzenia matka została odrzucona na kilka metrów, w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Na jezdnię wypadło miesięczne dziecko. Zostało przewiezione do Centrum Pediatrii w Zabrzu.

Do wypadku doszło wczoraj kilka minut po godzinie 16. Sprawcą był kierujący mitsubishi 59-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który wjechał na oznakowane przejście dla pieszych.

Zobacz wideo

Nieprzytomną kobietę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala w Zabrzu, a następnie przetransportowano do szpitala w Sosnowcu. Jej miesięczne niemowlę, które w wyniku uderzenia wypadło z wózka, przewieziono do Centrum Pediatrii w Zabrzu. O wyjątkowym szczęściu może mówić ojciec dziecka, który cudem uniknął potrącenia. Mężczyzna, widząc nadjeżdżający samochód, zdołał w ostatniej chwili odskoczyć.

Sprawca wypadku był trzeźwy. Bezpośrednio po zdarzeniu 59-letni kierowca tłumaczył, że nie zauważył pieszych, bo oślepiło go słońce. Policjanci nie wykluczają jednak innych przyczyn wczorajszego zdarzenia. Sprawą zajmują się policjanci wydziału kryminalnego.

DOSTĘP PREMIUM