"Solidarni 2010 tylko pogwizdywali, pracownicy TVP straszyli" - blokada TVP wg "Gazety Polskiej"

Solidarni 2010 jedynie pogwizywali na pracowników TVP wchodzących do budynku. To pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej "Gazety Polskiej" filmu z blokady siedziby TVP, do której doszło podczas sobotniego marszu "Obudź się Polsko".

Film, pokazujący jak "naprawdę" wyglądała blokada siedziby TVP i jak zmanipulowano jej obraz w innych mediach, zamieścił w serwisie YouTube użytkownik Kacper Gizbo. Film prezentuje też na swojej stronie internetowej "Gazeta Polska".

"Dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Ewa Stankiewicz chcieli zanieść do sekretariatu TVP pismo z postulatami a potem opuścić budynek i udać się na Plac Trzech Krzyży. Ku zaskoczeniu obu dziennikarzy, drogę do budynku państwowej instytucji, utrzymywanej z ich podatków, zagrodziła Policja..." - pisze autor filmu w nagraniu wideo (pisownia oryginalna - red.).

 

Następnie w filmie pokazano Sakiewicza i Stankiewicz przemawiających do tłumu. - Tak właśnie wygląda dziś telewizja publiczna. To jest jej podstawowa scenografia: policja, kajdanki, pałki. Tak się teraz realizuje programy. Zastanawiam się, czy dziennikarze też mają z tyłu policjantów, kogoś, kto im pałką poprawia teksty - mówił Sakiewicz.

Autor filmu twierdzi, że Solidarni 2010 przepuszczali pracowników TVP "jedynie pogwizdując na nich jednak bez szczególnego fizycznego utrudniania, co sugerowała potem część pracowników". Według autora to policja, a nie pikietujący, dokonała blokady budynku nie wpuszczając gości studia TVP.

Twórcy filmu twierdzą, że to pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - "chcąc wywrzeć na ludziach presję jeździli z piskiem opon i dużą prędkością po wąskiej uliczce służbowym samochodem a gdy nie mogli wjechać do garażu, to w miejscu dodawali gazu i 'straszyli' przejechaniem blokujących ludzi". W filmie zamieszczono nagranie samochodu TVP, który tak jechał, i pochylającego się w jego kierunku policjanta, który jak pisze Kacper Gizbo "upomniał kierowcę przed takim straszeniem pikietujących".

"Obecnie w blogosferze, dziennikarze TVP anonimowo opisują ową pikietę, koloryzując i zmyślając 'pikantne szczegóły' na całego :]" - podsumowuje autor filmu.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM