79-latka zaginęła na pielgrzymce w Wilnie. Wycieczka wróciła do Polski

79-letnia mieszkanka Bełchatowa zgubiła się w Wilnie podczas pielgrzymki - donosi ?Dziennik Łódzki?. - Do tej pory nic nie wiadomo w sprawie zaginionej - mówi portalowi Gazeta.pl Agnieszka Śnieżko z polskiej ambasady na Litwie.

Ostatni raz panią Kazimierę widziano w sobotę 29 września na mszy świętej. Po niej miała pójść kupić pocztówki w kiosku. Wtedy ślad po niej zaginął.

- Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, żeby odszukać panią Kazimierę. Zawiadomiliśmy policję litewską, ambasadę - mówi portalowi ks. Piotr Kotas, duchowy opiekun pielgrzymki. Nic to jednak nie dało. Wycieczka wróciła do Polski bez 79-latki.

Rodzina zaginionej złożyła zawiadomienie o zaginięciu. Na policję wpłynął również wniosek dotyczący narażenia kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Rodzina uważa, że dopuścił się tego organizator pielgrzymki.

- Niestety do tej pory nic nie wiadomo w sprawie zaginionej - mówi portalowi Gazeta.pl Agnieszka Śnieżko z polskiej ambasady na Litwie. - Policja kontaktowała się ze wszystkimi komendami. Wysyłała zdjęcia do szpitali - dodaje. Dziś publiczna telewizja ponownie ma zamieścić zdjęcie zaginionej w wieczornym programie informacyjnym.

Czytaj więcej na stronie "Dziennika Łódzkiego" >>

DOSTĘP PREMIUM