Pedofile na wakacjach w Polsce. Hotele będą donosić

Pedofile przyjeżdżają na wakacje także do Polski. Temu niebezpieczeństwu chcą przeciwdziałać polskie hotele, pierwsze z nich podpisały międzynarodowy Kodeks Postępowania.

Kodeks to zbiór zobowiązań przeciwdziałających wykorzystywaniu seksualnemu dzieci.

Maria Keller-Hamela z Fundacji Dzieci Niczyje podkreśla, że pedofilska seksturystyka nie omija naszego kraju. - Nie wszyscy turyści przyjeżdżają do Polski oglądać Zamek Królewski. Niektórzy przyjeżdżają w tym celu - mówi o seksturystyce Maria Keller-Hamela. Podkreśla, że przestępcy czują się za granicą anonimowo i bezkarnie. Czasem działają indywidualnie, a czasem w grupie.

W wykrytej sprawie w Krakowie pedofile - seksturyści wynajęli Polaków, którzy do hotelowych pokoi dostarczali im dzieci. Katarzyna Nowak z grupy hoteli działających w Polsce tłumaczy, że po podpisaniu Kodeksu pracownicy mają obowiązek zwracania uwagi na sytuację dzieci w hotelu. - Nie jesteśmy grupą detektywów - mówi Nowak.

Zaznacza jednak, że chodzi o wyczulenie na problem pedofilii i informowanie policji o sprawach, które wzbudziły podejrzenie pracowników hotelu. W hotelach mają też znaleźć się ulotki i informacje o tym, jak zachować się w takich sytuacjach. Co roku w Polsce ofiarą molestowania seksualnego pada około pięciu tysięcy dzieci poniżej 15. roku życia.

TOK FM PREMIUM