Będzie zbiorowy pozew przeciwko Pobieraczkowi.pl

Sąd Okręgowy w Gdańsku zgodził się na pozew zbiorowy przeciwko portalowi Pobieraczek.pl. Serwis słynie z tego, że namawia do darmowego ściągania filmów, gier i zdjęć, a potem każe sobie za to płacić - czytamy ?Gazecie Wyborczej?.

- To przełomowa decyzja - mówi adwokat Tomasz Lustyka, pełnomocnik klientów portalu. Reprezentantem klientów jest Hubert Osiński, szef portalu Pozywamy-zbiorowo.pl, który zgromadził chętnych do walki z Pobieraczkiem.

- Pobieraczek.pl został już dwukrotnie ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, sprawa została niebywale nagłośniona przez media, a poszkodowani wciąż się do nas zgłaszają - mówi "Gazecie Wyborczej" Osiński.

Hubert Osiński, jak dziesiątki tysięcy użytkowników, wszedł na stronę Pobieraczka i zalogował się zachęcony hasłem: "10 dni pobierania za darmo!" i "Tak, chcę testować za darmo" (dziś "za darmo" zastępuje "bez opłat"). I choć nie pobrał nawet kilobajta, dziesięć dni później otrzymał e-mail z podziękowaniami za "10-dniowy okres próbny" oraz prośbą o opłacenie dodatkowego pakietu "w cenie 94,80 PLN za cały okres obowiązywania".

Osiński wezwanie zignorował, a po kilku dniach dostał informację o przekazaniu sprawy działowi windykacji.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM