Mi¶ Barei wrócił. Został odbudowany za 3 tys. zł

- Spalony przez nieznanych sprawców słomiany mi¶ z filmu Barei został już odbudowany. Teraz mieszkańcy warszawskiego Bemowa zdecyduj±, w którym miejscu stanie kultowa kukła - napisała ?Rzeczpospolita?.

Odbudowa misia kosztowała 3 tys. Kukła jest już wypchana słom±. "Mi¶ jest teraz schowany w jednym z dzielnicowych magazynów. Miejsce jego przechowywania jest tajne, aby nikt go nie uszkodził", czytamy w dzienniku .

Za po¶rednictwem strony urzędu dzielnicy mieszkańcy mog± głosować, gdzie stanie mi¶. Miejsce ma być monitorowane lub pilnowane przez ochronę.

Wszystko dlatego, że w lipcu poprzedni mi¶ został spalony. "Kukła spłonęła w nocy, nie było żadnych ¶wiadków podpalenia. Sprawca musiał się jednak bardzo natrudzić. Mi¶ stał bowiem na platformie umieszczonej na wodzie, na Gliniankach Sznajdra. Musiał do niego dopłyn±ć", czytamy w gazecie.

Choć dzielnica zgłosiła sprawę na policję, w sierpniu ¶ledztwo umorzono. Straty oszacowano wówczas na 10 tys. zł. Ale warto¶ć misia była bezcenna. Słomiana kukła z filmu Stanisława Barei od jesieni stała na jeziorze przy ul. Połczyńskiej. Postawiono j± w miejscu, gdzie kręcono finałow± scenę kultowej komedii.

DOSTĘP PREMIUM